Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Publiskā sektora un kultūras jomas pārstāvji aicināti piedalīties seminārā un darbnīcā "Sabiedrības līdzdalība vietu izaugsmei"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Reģioni - Preses relīzes

  Publiskā sektora un kultūras jomas pārstāvji aicināti piedalīties seminārā un darbnīcā "Sabiedrības līdzdalība vietu izaugsmei"

  2021.gada 18.februāris.

  Informāciju sagatavoja Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību speciāliste.

  Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros 26.februārī no plkst. 10:00 notiks tiešsaistes seminārs un domrades darbnīca "Sabiedrības līdzdalība vietu izaugsmei", kurā īpaši aicināti piedalīties publiskā sektora un kultūras jomas pārstāvji.

  Seminārā tiks runāts par sabiedrības līdzdalības iespējām un kopienu iniciatīvu nozīmi dzīves vides veidošanā. Sevišķi publiskā sektora organizāciju vidū aizvien aktuāls ir jautājums, kā iesaistīt sabiedrību lēmumu pieņemšanā par pārvaldes procesiem, kādus līdzdalības mehānismus izmantot, kā aktivizēt vietējās kopienas, ļaut apvienoties domubiedriem kopīgu interešu pārstāvniecībai spēcīgas un funkcionējošas dzīves vides radīšanai.

  Par to runās "Providus" vadošā pētniece Līga Stafecka, iezīmējot līdzdalības budžetēšanu kā vienu no sabiedrības līdzdalības mehānismiem valsts iestāžu darbā. "Latvijas Lauku foruma" izpilddirektore Anita Seļicka izcels veidus, kā kopradīt un rast sadarbību ar domubiedriem, pašvaldību vai nevalstiskajām organizācijām. Savukārt ar pieredzes stāstu par ieviestajiem līdzdalības veidiem savas teritorijas attīstībā dalīsies Gulbenes novada pašvaldības un Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji.

  Savukārt otrajā pasākuma daļā praktiskajā darbnīcā aicināti apvienoties tie, kuri vēlas izzināt, kā radīt inovāciju kultūras jomā caur sabiedrības līdzdalību un kopienas aktivitātēm. Dalībniekus iedvesmos Červonkas baznīcas neprātīgais atdzimšanas stāsts, "Sēlijas laivu" kā pārmaiņu aģenta stāsts, "Sansusī" stāsts par labklājības rezidenču programmu, kā arī "Jaunlutriņu attīstības biedrības" stāsts par vietējo iedzīvotāju un tālienē dzīvojošo sadarbību kopienas kultūras veidošanā.

  Pasākums norisināsies tiešsaistes platformā Zoom, dalībniekiem nepieciešams iepriekš reģistrēties. Detalizētāka semināra programma un reģistrēšanās: http://innovation.vidzeme.lv/lv/pasakumi/2021-02-26/sabiedribas-lidzdaliba-vietu-izaugsmei.html

  Reģistrētajiem pasākuma dalībniekiem tiks nosūtīta saite dalībai seminārā.

  Plašāka informācija pa tālruni +371 28674617, e-pastā - ieva.bivina@vidzeme.lv.

  Vairāk par Vidzemes inovāciju nedēļu: http://innovation.vidzeme.lv/

  Pasākums īstenots projektā "Līdzdalības budžeta procesa attīstība Baltijas jūras reģionā" (EmPaci) Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Vairāk: https://bit.ly/30hOMvy

  Papildu informācija:

  Ieva Bīviņa,

  Vidzemes plānošanas reģiona

  Sabiedrisko attiecību speciāliste

  Tālr.: +371 28674617

  E-pasts: ieva.bivina@vidzeme.lv

  • Publicēta: 18.02.2021 16:32
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Laika ziņas

  Rīga, Latvija - 16. Aprīlis 03:13
  Mākoņains
  6 °C
  • Vējš: 7 m/s
  • Vēja virziens: ZZA
  • Atmosfēras spiediens: 765 mm
  • Relatīvais mitrums: 61%
  • Mākoņains

  vairāk

  Piesakies ziņām e-pastā