Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Uzsākta personālvadības rīku testēšana vairākos Vidzemes uzņēmumos
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Reģioni - Preses relīzes

  Uzsākta personālvadības rīku testēšana vairākos Vidzemes uzņēmumos

  2020.gada 10.decembris.

  Informāciju sagatavoja Ieva Bīviņa, Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību speciāliste.

  Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar ārvalstu partneriem pabeidzis darbu pie metodoloģijas izstrādes, kas iekļauj praktiskus rīkus pieaugušo izglītības iespēju izmantošanai cilvēkresursu attīstībai mazajos un vidējos uzņēmumos (MVU). Lai labāk izprastu uzņēmumu un pieaugušo izglītotāju vajadzības, tika īstenotas intervijas un diskusijas ar vairākiem vietējiem uzņēmējiem.

  MVU īpatsvars sastāda teju 99% visu Eiropas uzņēmumu. Zināšanu un kvalificētu cilvēkresursu trūkums, kas nepieciešams ekonomikas attīstībai, it īpaši viedās specializācijas jomās, ir izaicinājums, ar ko saskaras lielākā daļa Eiropas Savienības dalībvalstu.

  Balstoties uz izstrādāto metodoloģiju, kas piemērojama dažādu uzņēmumu vajadzībām un izaicinājumiem personālvadībā, šobrīd uzsākta šo praktisko rīku testēšana vismaz piecos Vidzemes uzņēmumos. Šobrīd uzņēmumi saskaras ar daudziem izaicinājumiem un mērķtiecīgas cilvēkresursu vadības un pilnveides aktivitātes ir vienas no tām, kas var palīdzēt labāk pārvarēt krīzi, motivējot darbiniekus vairāk iesaistītes uzņēmuma procesos.

  Metodoloģijā iestrādātie rīki palīdzēs MVU identificēt personāla vajadzības nepieciešamo prasmju attīstībā, kā arī palīdzēs izveidot personālvadības principus uzņēmumā, veicinās visaptverošas un stratēģiskas personālvadības pieejas ieviešanu.

  Līdz šim aizvadītas projekta partneru apmācības, lai viņi kā metodoloģijas ieviesēji labāk izprastu tajā iestrādāto rīku darbības principus. Piemēram, Lietuvas uzņēmums "Baltik Vyras" prezentēja "Zināšanu vadības rīku", kas ļāvis motivēt darbiniekus vairāk iesaistīties uzņēmuma attīstībā un savstarpējā zināšanu un prasmju apmaiņā.

  Lai pievērstu uzmanību cilvēkresursu attīstības iespējām uzņēmumos Vidzemē un valstī kopumā, kā arī izprastu, kā visproduktīvāk veikt valsts budžeta un ES struktūrfondu ieguldījumus cilvēkresursu attīstībai MVU, Vidzemes plānošanas reģions ierosināja un arī izstrādāja projektu, piesaistot partnerus no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Spānijas un Vācijas.

  Izstrādātā metodoloģija vēlāk būs lietderīga arī citiem MVU sektorā, risinot ar savu darbinieku kompetences stiprināšanu un zināšanu veicināšanu saistītus jautājumus.

  Aktivitātes tiek īstenotas ERASMUS+ projekta "Uz viedām specializācijām orientēta pieaugušo prasmju attīstība mazos un vidējos uzņēmumos" (PULSE) ietvaros. Tā mērķis ir izstrādāt inovatīvus elastīgus pieaugušo izglītības ceļus uz viedo specializāciju orientētiem MVU.

  Papildu informācija:

  Ieva Bīviņa,

  Vidzemes plānošanas reģiona

  Sabiedrisko attiecību speciāliste

  Tālr.: +371 28674617

  E-pasts: ieva.bivina@vidzeme.lv

  www.vidzeme.lv

  • Publicēta: 10.12.2020 13:08
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Laika ziņas

  Rīga, Latvija - 20. Janvāris 18:39
  Mākoņains
  -6 °C
  • Vējš: 7 m/s
  • Vēja virziens: DDA
  • Atmosfēras spiediens: 758 mm
  • Relatīvais mitrums: 83%
  • Mākoņains

  vairāk

  Piesakies ziņām e-pastā