Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībās top dienas aprūpes centri un specializētās darbnīcas cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Reģioni - Preses relīzes

  Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldībās top dienas aprūpes centri un specializētās darbnīcas cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

  2021.gada 4.janvāris.

  Informāciju sagatavoja Naula Dannenberga, projekta "Vidzeme iekļauj" sabiedrisko attiecību speciāliste.

  Īstenojot deinstitucionalizācijas procesu Vidzemes plānošanas reģionā 13 pašvaldības veido dienas aprūpes centru pakalpojumu, bet desmit pašvaldības - specializēto darbnīcu pakalpojumu pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

  Cilvēkam ar smagākiem funkcionāliem traucējumiem piemērotāka ir darbošanās dienas aprūpes centrā, kur nodrošina nepieciešamo aprūpi, sniedz atbalstu un attīsta nepieciešamās vai saglabā esošās prasmes. Ja funkcionālie traucējumi ir vieglāki, bet algota darba veikšanai vēl jāattīsta darba prasmes, tad piemērots ir specializēto darbnīcu pakalpojums - sveču liešana, dārzkopības iemaņu apgūšana, ēst gatavošana, darbs ar mālu, ādas apstrādes, kokapstrādes u.c. iemaņas. Pieredze rāda, ka specializētās darbnīcas palīdz cilvēkiem uzsākt darba attiecības vai atgriezties darba tirgū, jo tajās apgūst ne tikai amata prasmes, bet arī sociālās iemaņas.

  Valmieras dienas aprūpes centra "Stropiņš" un specializēto darbnīcu vadītāja Agnese Valdēna uzsver, ka cilvēkam, apmeklējot dienas aprūpes centru vai specializētās darbnīcas pakalpojumus, paplašinās redzesloks. Dienas aprūpes centra apmeklētājiem tiek organizētas ekskursijas, radošas nodarbes un, pats svarīgākais, pilnveidotas socializēšanās prasmes - cilvēks kļūst patstāvīgāks un spējīgāks iekļauties un līdzdarboties sabiedriskajos procesos. Šie pakalpojumi ir liels atbalsts ģimenēm, kuras rūpējas par tuvinieku ar garīga rakstura traucējumiem, jo tie sniedz gan iespēju ģimenes locekļiem atgriezties darba tirgū, gan pārliecību, ka tuvinieks ir drošībā un viņam tiek nodrošināta saturīga laika pavadīšana. Pakalpojumi ir būtiski arī cilvēkiem, kuri dzīvo grupu dzīvokļos, jo tajos tiek nodrošinātas nodarbes, kas palīdz veiksmīgāk iekļauties sabiedrībā.

  Plānots, ka 2021.gada pirmajā ceturksnī darbu uzsāks Priekuļu, Lubānas, Naukšēnu un Amatas novada pašvaldību veidotie dienas aprūpes centri un specializētās darbnīcas.

  Vairāk par Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projektu "Vidzeme iekļauj": http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/vidzeme_ieklauj

  Papildu informācija:

  Ina Miķelsone,

  Deinstitucionalizācijas projekta "Vidzeme iekļauj" vadītāja

  mob.t 29289487

  ina.mikelsone@vidzeme.lv

  Laine Zālīte,

  Sociālo pakalpojumu eksperte

  mob.t. 26536286

  laine.zalite@vidzeme.lv

  Naula Dannenberga,

  projekta "Vidzeme iekļauj" sabiedrisko attiecību speciāliste

  mob.t. 26148024

  naula.dannenberga@vidzeme.lv

  • Publicēta: 04.01.2021 12:45
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Laika ziņas

  Rīga, Latvija - 20. Janvāris 18:12
  Mākoņains
  -6 °C
  • Vējš: 6 m/s
  • Vēja virziens: DDA
  • Atmosfēras spiediens: 758 mm
  • Relatīvais mitrums: 81%
  • Mākoņains

  vairāk

  Piesakies ziņām e-pastā