Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Atliek jautājumu par Rīgas pašvaldības atbalstu sakrāla mantojuma saglabāšanai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Reģioni - Ziņas

  Atliek jautājumu par Rīgas pašvaldības atbalstu sakrāla mantojuma saglabāšanai

  Rīga, 8.apr., LETA. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komisija ceturtdien pagaidām atlika saistošo noteikumu "Par sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanu Rīgā" izskatīšanu.

  Sēdei sagatavotais noteikumu projekts paredzēja kārtību, kādā pašvaldība piešķir līdzekļus pilsētas administratīvajā teritorijā esošu kulta celtņu, tajā skaitā dievnamu, klosteru, kapelu, lūgšanu namu un reliģisko rituālu priekšmetu, saglabāšanai.

  Dokumentā bija noteikts, ka objektam, kas vēlas saņemt atbalstu, jābūt pieejamam sabiedrības apskatei. Noteikts arī, ka objektam jābūt valsts, reģiona vai vietējās nozīmes kultūras piemineklim vai arī objektam jābūt uzbūvētam līdz 1940.gadam un jāatrodas valsts, reģiona, vietējās nozīmes kultūras pieminekļa aizsardzības zonā, Rīgas vēsturiskajā centrā vai tā aizsardzības zonā, valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā vai pilsētas teritorijas plānojumā noteikto apbūves aizsardzības teritoriju robežās.

  Saistošo noteikumu projekts paredzēja, ka pašvaldība var piešķirt finanšu līdzekļus finansējuma un līdzfinansējuma formā. Finansējuma intensitāte tiek plānota līdz 100% no apstiprinātā projekta izmaksu kopsummas, veicot objekta konservāciju, restaurāciju, remontu un citus atjaunošanas darbus, kā arī labiekārtošanu. Šajā gadījumā pieprasītais atbalsts vienā saimnieciskajā gadā nevar pārsniegt 100 000 eiro.

  Savukārt, pretendējot uz līdzfinansējumu būvprojekta izstrādei, varētu saņemt līdz 50% no izmaksu kopsummas. Līdzfinansējuma apmērs nevar pārsniegt 5000 eiro.

  Atbalsta saņēmējs varēs būt reliģiskā organizācija, kura īsteno projektu un kuras īpašumā vai valdījumā ir sakrālais objekts.

  Pašvaldības Būvju sakārtošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Irīna Miķelsone komisijas sēdē skaidroja, ka šogad atbalsta programmai pašvaldības budžetā paredzēti 300 000 eiro. Turklāt ir zināms, ka dievnamiem jau ir augstas gatavības projekti un tie varētu saņemt atbalstu jau šogad. Miķelsone atzina, ka pieprasījums varētu būt lielāks nekā pašvaldības iespējas.

  Sēdē izskanēja viedoklis, ka atbalsta programmā būtu jāiekļauj arī kapličas. Miķelsone piekrita, ka šādu iespēju varētu paredzēt, grozot saistošos noteikumus.

  Taču, ņemot vērā arī citus deputātu jautājumus, saistošo noteikumu izskatīšana atlikta. Dokumenta projektu vēlreiz skatīs Vidi degradējošo būvju komisijā.

  • Publicēta: 08.04.2021 16:06
  • Gaļina Kudrjavceva, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Laika ziņas

  Rīga, Latvija - 16. Aprīlis 03:03
  Mākoņains
  6 °C
  • Vējš: 7 m/s
  • Vēja virziens: ZZA
  • Atmosfēras spiediens: 765 mm
  • Relatīvais mitrums: 60%
  • Mākoņains

  vairāk

  Piesakies ziņām e-pastā