Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Projekta "Proti un dari!" īstenošanai būs pieejams papildu finansējums 900 000 eiro
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Reģioni - Ziņas

  Projekta "Proti un dari!" īstenošanai būs pieejams papildu finansējums 900 000 eiro

  Rīga, 8.apr., LETA. Projekta "Proti un dari!" īstenošanai būs pieejams papildu finansējums 900 000 eiro, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.

  Šodien valdībā apstiprināti IZM sagatavotie grozījumi Eiropas Savienības (ES) fondu programmu noteikumos, kas ļaus mazināt Covid-19 izraisītās krīzes sekas un nodrošinās ilgtermiņa risinājumus jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai un prasmju attīstībai, kā arī nodrošinās iespējas sniegt papildu psihoemocionālo atbalstu skolēniem sekmīgākai zināšanu apguvei attālinātajā mācību procesā un atsākot mācības klātienē.

  Lai nodrošinātu plašāku atbalstu sociālās atstumtības riska grupas jauniešiem, kas nav iesaistīti ne nodarbinātībā, ne izglītībā, ne mācībās (NEET) un sniegtu atbalstu Covid-19 krīzes seku novēršanai, projekta "Proti un dari!" īstenošanai būs pieejams papildu finansējums 900 000 eiro apmērā. Tas sniegs iespējas papildu atbalsta pasākumiem 350 jauniešiem, kā arī pagarina atbalsta pasākumu termiņu līdz 2022.gada 31.martam.

  Projektā NEET jaunieši var saņemt atbalsta pasākumus, kas saistīti ar neformālo un ikdienas mācīšanos. Var saņemt psihologa, karjeras konsultanta un citu speciālistu konsultācijas, atbalstu profesionālās kvalifikācijas vai aroda iegūšanai. Tāpat specifiski atbalsta pasākumi nodrošināti jauniešiem ar invaliditāti.

  "Proti un dari!" projektā ir iesaistījušās 103 pašvaldības, no kurām 82 noslēgušas sadarbības līgumus. Līdz 2021.gada februārim projektā tika iesaistīti 3616 NEET jauniešu, no kuriem lielākā daļa atgriezušies izglītībā, iesaistījušies nodarbinātībā un citās jauniešu aktivitātēs.

  Projektā, kas paredz atbalstu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanas risku samazināšanai, turpmāk atbalsts būs pieejams arī 1.-4.klašu skolēniem, kas palīdzēs nostiprināt pašvadītas mācīšanās prasmes, spēju labāk izprast mācību vielu un nodrošināt arī psihoemocinālo atbalstu gan attālinātajā mācību procesā, gan atsākot mācības klātienē. 

  Skolēniem ir iespēja saņemt individuālas konsultācijas mācību priekšmetos, psihologa, sociālā pedagoga un citu speciālistu, kā arī materiālu atbalstu.

  Atbalsta pasākumu termiņš līdz 2023.gada 31.decembrim tiek pagarināts arī projektā, kas paredz izglītojamo individuālo kompetenču attīstību. Atbalsta pagarināšana sniegs iespēju mazināt Covid-19 pandēmijas laikā īstenoto attālināto mācību riskus mācību satura apguvē un individuālo kompetenču attīstībā, vienlaikus nodrošinot atbalsta pasākumus pilnveidotā vispārējās izglītības satura ieviešanai izglītības iestādēs.

  • Publicēta: 08.04.2021 18:35
  • Daiga Kļanska, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Laika ziņas

  Rīga, Latvija - 15. Aprīlis 14:33
  Pārsvarā saulains
  10 °C
  • Vējš: 6 m/s
  • Vēja virziens: ZZA
  • Atmosfēras spiediens: 765 mm
  • Relatīvais mitrums: 45%
  • Pārsvarā saulains

  vairāk

  Piesakies ziņām e-pastā