Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Sarukusi interese par deputātu mandātiem Daugavpils domē
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Reģioni - Ziņas

  Sarukusi interese par deputātu mandātiem Daugavpils domē

  Rīga, 7.apr., LETA. Šogad, salīdzinot ar 2017.gada vēlēšanām, sarukusi interese par deputātu mandātiem Daugavpils domē, secināms no Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotās informācijas.

  Daugavpils domē ir jāievēlē 15 deputāti. Kopumā vēlēšanās šogad iesniegti desmit saraksti ar 154 kandidātiem, kas nozīmē, ka uz vienu deputāta vietu vasarā gaidāmajās vēlēšanās Daugavpils domē pretendē nedaudz vairāk par desmit kandidātiem.

  Pirms četriem gadiem pilsētā startēja 13 politiskie spēki, iekļaujot 190 kandidātus, un uz vienu deputāta krēslu pretendēja teju 13 cilvēki.

  Par vietām domē šogad cīnīsies "Mūsu partija", "Saskaņa", Kristīgi demokrātiskā savienība (KDS), Daugavpils novada partija. Apvienoto sarakstu iesniegusi Latgales partija un partija "Latvijas attīstībai" (LA). Savus sarakstus vēlēšanās iesniegusi arī Latvijas Krievu savienība (LKS), Jaunā konservatīvā partija (JKP), partija "Alternative", "Jaunā saskaņa" un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

  Pašlaik domē ir pārstāvēta tikai "Mūsu partija", "Saskaņa" un Latgales partija, jo vēl desmit politiskie spēki, kas startēja vēlēšanās 2017.gadā, domē netika.

  Šogad vēlēšanās "Saskaņas" saraksta līderis atkal būs bijušais domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš. Arī Latgales partijas un LA saraksta galvgalī būs Latgales partijas līderis, domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis. LA Daugavpilī startēja arī iepriekšējās vēlēšanās, taču atsevišķi, un domē netika ievēlēta.

  Izmaiņas notikušas "Mūsu partijas" sarakstā, un tajā vairs nav bijušās domes priekšsēdētāja Riharda Eigima, kas iepriekš bija saraksta lokomotīve. Šogad saraksta līderis ir pilsētas mērs Igors Prelatovs, savukārt Eigims pievienojies KDS.

  "Alternative" sarakstā arī šogad startēs partija valdes loceklis Aleksandrs Mirskis, ZZS līderis pilsētā būs Daugavpils Universitātes zinātņu projektors Arvīds Barševskis. Daugavpils novada partija startēs ar pašvaldības SIA "Rēzeknes namsaimnieks" valdes locekli Pēteri Dzalbi galvgalī, bet JKP saraksta līderis būs pašvaldības AS "Daugavpils satiksme" valdes loceklis Sergejs Blagoveščenskis.

  LKS saraksta pirmais numurs būs Daugavpils 15.vidusskolas skolotājs Aleksejs Vasiļjevs, bet "Jaunā saskaņa" vēlēšanās startēs pašvaldības SIA "DDzKSU" tehniskā direktors vietnieka Aleksandra Iļjina vadībā.

  Jau ziņots, ka "Mūsu partija" jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī startēs bez līdzšinējā saraksta līdera Eigima.

  Sarakstā nav arī Aivars Zdanovskis, kurš domē šajā sasaukumā ir ieņēmis arī domes priekšsēdētāja vietnieka amatu. Abi pašlaik nereti balsojumos atbalsta opozīciju, lai arī "Mūsu partija" kopā ar Latgales partiju domē veido koalīciju.

  Gan Eigims, gan Zdanovskis vēlēšanās Daugavpilī pievienojušies "Kristīgi demokrātiskās savienības" sarakstam.

  • Publicēta: 07.04.2021 15:54
  • Gaļina Kudrjavceva, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Laika ziņas

  Rīga, Latvija - 15. Aprīlis 14:06
  Pārsvarā saulains
  10 °C
  • Vējš: 7 m/s
  • Vēja virziens: ZZA
  • Atmosfēras spiediens: 765 mm
  • Relatīvais mitrums: 47%
  • Pārsvarā saulains

  vairāk

  Piesakies ziņām e-pastā