LETA IP
Iziet
Preses relīzes

Gaujas kreisajā krastā veido brīvi izmantojamus pludmales volejbola un futbola laukumus

2020.gada 14.augusts.

Informāciju sagatavoja Līga Bieziņa Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā.

Airēšanas bāzes “Krāces” teritorijā Valmierā uzsākta divu pludmales volejbola laukumu un viena pludmales futbola laukuma izveide. Abi laukumi būs publiski brīvi pieejami fiziski aktīvai brīvā laika pavadīšanai. Laukumu izveides mērķis ir veicināt fiziski aktīvu valmieriešu dzīvesveidu.

“Mūsu kā pašvaldības uzdevums sportiski aktīva, veselīga dzīvesveida veicināšanas jomā ir radīt vidi, kurā valmieriešiem patiktu un būtu vēlēšanās nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Protams, tie ir dažādi veselību un fizisko aktivitāti veicinoši pasākumi, taču vispirms tā ir arī atbilstoša sporta infrastruktūra,” nepieciešamību veidot brīvi pieejamu publisko sporta infrastruktūru pamato Rihards Zalte, Valmieras pilsētas pašvaldības galvenais sporta projektu vadītājs.

“Ņemot vērā iedzīvotājam draudzīgas pilsētvides plānošanas principus, būtiski rast risinājumus, lai fiziskās aktivitātes rosinoša infrastruktūra būtu pēc iespējas daudzveidīga, dažādiem sporta veidiem piemērota un atrastos pēc iespējas tuvāk cilvēku dzīvesvietām,” sporta infrastruktūras plānošanas principus skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības galvenā arhitekte Zanda Lapsa.

Gaujas krastos esošās Daliņu pludmales volejbola laukumi vasarā lielākoties ir ļoti noslogoti. Būtiski arī, ka airēšanas bāzes “Krāces” teritorijā veidotais pludmales futbola laukums būs pirmais šāda veida laukums Valmierā. Pludmales volejbola un futbola spēlēšanai atbilstošākā vieta ir dabiskajām ūdenstilpēm tuvumā esošās pludmales zonas. Tādēļ par jauno sporta laukumu atrašanās vietu izvēlēta pilsētas pašvaldībai piederošā airēšanas bāze “Krāces” teritorija, kur tiek nodrošināta pastāvīga uzturēšana un uzraudzība.

Sporta laukumi tiek veidoti krastu zonā, kur augsne piesārņota ar atkritumiem, tai skaitā stikla lauskām. Tādēļ grunts virsējā kārta tiek noņemta, tās vietā pa virsu uzberot 40 cm biezu smilšu kārtu. Tā kā laukumi paredzēti tieši pludmales sporta veidiem, cietais segums laukumos nav plānots.

Jaunie sporta laukumi nebūs paredzēti plaši apmeklētu, publisku sporta sacensību norisei. Tādēļ papildu jau šobrīd airēšanas bāzē "Krāces" notiekošo sporta pasākumu radītajai slodzei minētajā teritorijā nav paredzams būtisks automašīnu skaita vai trokšņa pieaugums.

Laukumu izveidi atbilstoši tirgus izpētes rezultātiem veic SIA “NCC BALTIC”. To ierīkošanas izmaksas ir 11 117,00 EUR ar PVN. Tiks uzstādīti pludmales volejbola stabi un tīkli, kā arī metāla futbola vārti 2370,00 EUR ar PVN vērtībā, kas tiek segti no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

Papildu informācija:

Tālr.: 64210682; 26495997

  • Publicēta: 14.08.2020 11:10
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

Iesūtīt preses relīzi

PR service