LETA IP
Iziet
Preses relīzes

Ināra Mūrniece Īrijas vēstniekam: latviešu diaspora ir prioritāte mūsu parlamentārajā dialogā

2020.gada 10.augusts.

Informāciju sagatavoja Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests.

Latviju un Īriju vieno tuvas sadarbības saites un ciešs politiskais dialogs. Latviešu diaspora ir prioritāte mūsu parlamentārajā dialogā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pirmdien, 10.augustā, tiekoties ar Īrijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Džimu Henesiju (Jim Hennessy). I.Mūrniece pateicās vēstniekam par nozīmīgo ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā. Vēstnieks Saeimā bija ieradies atvadu vizītē.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās vēstniekam par Īrijas iestāžu pretimnākošo attieksmi pret Īrijā dzīvojošo latviešu diasporu un uzsvēra ieinteresētību sadarbībā ar tām sekmēt latviešu valodas apmācību Īrijas skolās un nodrošināt Latvijas nepilngadīgo valstspiederīgo interešu aizstāvību. Īrijas vēstnieks izcēla latviešu diasporas ieguldījumu Īrijā, tās ekonomikā.

I.Mūrniece un Dž.Henesijs atzinīgi novērtēja Latvijas un Īrijas parlamentāro dialogu un pārrunāja notikušās abu valstu spīkeru vizītes, kas deva pamudinājumu turpmākās sadarbības aktivizēšanai. Tāpat atzinīgi tika novērtēts Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Īrijas parlamentu darbs.

Dž.Henesijs ir Īrijas vēstnieks Latvijā kopš 2015.gada oktobra.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157715432479298

Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Ja nevēlaties saņemt informāciju par Saeimas aktualitātēm, lūdzam sūtīt atteikumu uz e-pasta adresi: prese@saeima.lv

Papildu informācija:

Tālr.: +371 67087218

Mob. tālr.: +371 26184007

Fakss: +371 67087244

E-pasts: prese@saeima.lv

  • Publicēta: 10.08.2020 17:17
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

Iesūtīt preses relīzi

PR service