LETA IP
Iziet
Preses relīzes

Mīlgrāvja Krastmalas svētki

2020.gada 10.augusts.

Informāciju sagatavoja Informāciju sagatavoja Vecmīlgrāvja attīstības biedrība Iveta Pāvula.

Svētdien, 9. augustā izteikti vasarīgā dienā un brīnišķīgā atmosfērā Vecmīlgrāvī tika svinēti tradicionālie Mīlgrāvja Krastmalas svētki “Par zaļu pat vēl zaļāks”. Šajā pasākumā tikai sumināta arī godpilnā titula “Mīlgrāvja lepnums 2020” ieguvēja.

Balvas saņēmēja vēsturniece, pedagoģe Vineta Jonīte ir cieši saistīta ar trim šī gada Vecmīlgrāvja jubilāriem – ar vietējo mecenātu Augustu Dombrovski, kuram šogad tika svinēta 175 gadu jubileja, ar pirmā bērnudārza Latvijā un cariskajā Krievijā izveidošanu - 120 gadu un tā izveidotāju Martu Rinku - 140 gadu jubileju. Vineta Jonīte šo godpilno titulu saņēma par nesavtīgu un ilggadīgu darbu Vecmīgrāvja vēstures popularizēšanā. Līdz šim viņas redzamākais devums ir grāmatu sērijas “Bērnudārzu vēsture Rīgā” radīšana, kas iekļauj sevī arī grāmatu par Martu Rinku..

“Milzīgs paldies Vinetai Jonītei par viņas darbību vēstures liecību saglabāšanā, kas kalpos par informācijas avotu daudzām paaudzēm,” atzīst Vecmīlgrāvja attīstības biedrības valdes priekšsēdētaja Inta Biezā. “Vienlaikus jūtos gandarīta, ka pat šajā epidemioloģiskajā situācijā mums izdevās noorganizēt brīnišķīgus svētkus vecmīlgrāviešiem. Esmu ļoti patīkami pārsteigta par svētku dalībnieku ārkārtējo sapratni un šī brīža noteikumu ievērošanu. Cilvēki pasākumā spēja nedrūzmēties interesantākajos objektos, bet, ievērojot noteikumus, sargāt sevi un cits citu.”

Arī Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps, pasniedzot Rīgas brīvostas kausu dārza kērlinga lietpratējiem, atzina, ka jūtas iepriecināts par svētku burvīgo atmosfēru.

Kā jau Mīlgrāvja Krastmalas svētkos desmit gadu garumā ierasts – tiek saglabātas dalībnieku iecienītas atpūtas iespējas, kā arī katru gadu tiek piedāvāts kaut kas jauns un nebijis, tāpēc ikviens var izvēlēties nodarbes pēc savas patikas. Bez dažādajām iecienītajām radošajām darbnīcām, lielu skatītāju interesi izraisīja velo paraugdemonstrējumi un iespēja savu varējumu izmēģināt velo meistarklasē.

Par svētku dalībnieku labo garastāvokli šoreiz rūpējās dziedātāja Aija Vītoliņa un intuitīvo skaņu apvienība Kanisaifas mistērijas mūziķa Nila Īles vadībā, savukārt pasākumu noslēgumā pozitīvu enerģijas lādiņu ikvienam dalībniekam nodrošināja enerģiski dzīvespriecīgais Markus Riva.

Vecmīlgrāvja attīstības biedrība saka milzīgu paldies visiem vecmīlgrāviešiem, kas atbalsta un novērtē viņu darbību, kā arī priecājas, ka arī šoreiz svētkus svinēja kopā ar Rīgas brīvostu. Tomēr vasaras sezona vēl netiek slēgta, jo 30. augustā visi bērni kopā ar savām ģimenēm tiek aicināti uz Ziemeļblāzmas pils parku svinēt Ziemeļblāzmas bērnu svētkus.

Tiekamies 30. augustā!

Papildu informācija:

E-pasts: iveta.pavula@adsum.lv

Tālr.:+371 2917554

  • Publicēta: 10.08.2020 13:58
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

Iesūtīt preses relīzi

PR service