LETA IP
Iziet
Preses relīzes

Jaunumi LNMM. "Nospēlē muzeju" (no 11.08.2020) / MMRB

2020.gada 10.augusts.

Informāciju sagatavoja Nataļja Sujunšalijeva Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Preses centra vadītāja.

No 2020. gada 11. augusta

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Boses zāle

Doma laukums 6, Rīga

No 2020. gada 11. augusta Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) tiek aizsākta jauna izglītības programma “Nospēlē muzeju” sākum- un pamatskolas audzēkņiem, kas palīdzēs izprast, kā darbojas muzejs un kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas muzeja darbiniekiem.

Interaktīvās spēles laikā savstarpējās sarunās tiek meklētas atbildes uz jautājumiem: kas ir mākslas muzejs, kas tajā atrodas, kādus darbus veic muzeja darbinieki? Izmantojot izstāžu zāles maketu, gleznu reprodukcijas, mākslas priekšmetu figūriņas un arheoloģisko izrakumu kasti, bērni iejūtas muzeja speciālistu lomās, kļūstot par arheologiem, restauratoriem, krājuma glabātājiem, izstāžu kuratoriem, māksliniekiem un pat direktoru.

Pasākuma pirmo daļu veido pastaiga muzeja ekspozīcijā un saruna starp nodarbības vadītāju un skolēniem. Uzdodot jautājumus par dažādām muzejā sastopamām detaļām, kā, piemēram, afišām, garderobes skapīšiem, novērošanas kamerām utt., bērni apgūst muzeja telpas, lai pēc tam paši saviem spēkiem veidotu izstādi. Nodarbības otrā daļa ir lomu spēle, kurā katrs dalībnieks saņem kartīti ar profesijas nosaukumu un pienākumu aprakstu. Pildot dažādus uzdevumus, kas saistīti ar konkrēto amatu, skolēni izmanto zināšanas no vēstures, vizuālās mākslas un citām mācību stundām, lai kopīgi paveiktu galveno spēles uzdevumu – izstādes iekārtošanu “Nospēlē muzeju!” maketā.

Lai sasniegtu mērķi, nepieciešams veidot stratēģijas, darboties komandās, argumentēt personīgu viedokli, pielietot skolā iegūtās prasmes un zināšanas. It kā spēlējoties, bērni apgūst sarežģīto muzeja struktūru, kolekcionēšanas, mākslas darbu eksponēšanas principus, kas jāievēro muzejā. Savstarpēji sadarbojoties, skolēni nonāk līdz rezultātam, ko var redzēt, aptaustīt, analizēt un, iespējams, arī atkārtot jau pavisam citā mērogā.

Lai gan projekts primāri veidots sākumskolas un pamatskolas bērniem, izzinošā spēle ir aizraujoša arī vidusskolas audzēkņiem, kuri var padziļināt zināšanas par mākslu, vēsturi un to, kā strādā muzejs.

Nodarbība izveidota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammas ““Latvijas skolas soma” satura radīšana” ietvaros.

Nodarbības ilgums: 1,5 – 2 stundas.

Dalības maksa: 2,50 EUR no personas.

Maksimālais dalībnieku skaits grupā: 15 bērni.

PIETEIKŠANĀS un PAPILDU INFORMĀCIJA:

Sandra Ķempele, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratore T: (+371) 67 357536, E: Sandra.Kempele@lnmm.lv

Lilita Pudule, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratore T: (+371) 67 226467, E: Lilita.Pudule@lnmm.lv

IDEJAS AUTORES:

Maija Mackus, Spāņu kultūras centra “Séneca” projektu koordinatore

Baiba Aļļe, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore

MĀKSLINIECE:

Liene Mackus, māksliniece

VIZUĀLĀ IDENTITĀTE:

Kristīne Jansone, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vizuālās komunikācijas speciāliste

Jānis Sausnītis, grafiskais dizaineris

INTERNETA RESURSI: www.lnmm.lv

FACEBOOK: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

TWITTER: @MuzejsRigaBirza

INSTAGRAM: @makslasmuzejsrigasbirza

#lnmm

#RigasBirza

#nospēlēmuzeju

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

DARBA LAIKS:

Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, sestdienās, svētdienās 10.00–18.00, kase 10.00–17.45

Piektdienās 10.00–20.00, kase 10.00–19.45

Pirmdienās slēgts

Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās: 1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, Līgo un Jāņu dienās (23.–24. jūnijā), Ziemassvētkos (25.–26. decembrī), 31. decembrī.

ATTĒLI PRESEI PIELIKUMĀ (lai saņemtu lielāka izmēra, lūdzu pieprasīt atsevišķi)

1.-4. Nodarbība programmā “Nospēlē muzeju” Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA. 2020. Foto: Kristiāna Zelča

Papildu informācija: 

T: (+371) 67 357527

  • Publicēta: 10.08.2020 17:52
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

Iesūtīt preses relīzi

PR service