LETA IP
Iziet
Preses relīzes

Precīzāku statistisko datu ieguvei Valmierā nosaka apkaimju robežas

2020.gada 10.augusts.

Informāciju sagatavoja Līga Bieziņa Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā.

Valmieras pilsētas pašvaldība, atsaucoties Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) piedāvājumam, ir iezīmējusi pilsētas apkaimju robežas. Tas darīts ar mērķi perspektīvā iegūt detalizētākus CSP datus, kas atspoguļotu pilsētplānošanā un analītikā izmantojamu informāciju ne tikai par visu Valmieru kopumā, bet ļautu izdalīt arī konkrētas Valmieras apkaimes jeb iekšpilsētas teritorijas.

Līdz šim CSP informācija par Valmieru bija par visu pilsētas administratīvo teritoriju. Taču dažādu pilsētas daļu statistika var būt no kopējās pilsētas statistikas atšķirīga. “Datos pamatojama pilsētplānošana un lēmumpieņemšana ir Valmieras pilsētas pārvaldības kvalitātes princips. Tādēļ Valmieras pilsētas pašvaldība nolēma atsaukties Centrālās Statistikas pārvaldes aicinājumam pilsētas administratīvajā teritorijā izdalīt pilsētas apkaimes eksperimentālajai statistikai,” skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītājs Gints Bērtiņš.

Lai definētu statistikas vajadzībām izmantojamo Valmieras apkaimju robežas, Valmieras pilsētas pašvaldības Pilsētplānošanas nodaļa ņēma vērā Valmieras vēsturiskos un sarunvalodā izmantotos apkaimju nosaukumus, esošo pilsētas apbūvi un teritorijas izmantošanas veidus, kā arī atbilstoši pilsētas kadastrālajām dalījumam pilsētā noteiktās 18 kadastrālās grupas.

Valmierā noteiktās 27 apkaimes paredzētas eksperimentālās statistikas ieguvei, neietekmējot valmieriešu piederības sajūtu noteiktai pilsētas apkaimei. Lai rosinātu valmieriešus diskutēt par piederību pilsētai, noteiktām tās daļām un apkaimēm, kā arī idejām, ko katrs varam īstenot dzīves kvalitātes uzlabošanai savā dzīvesvidē, Valmieras novada fonds sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību šoruden, septembrī un oktobrī, aicinās valmieriešus uz četriem Valmieras mikroforumiem un Valmieras 4.iedzīvotāju forumu. Četri mirkoforumi notiks dažādās pilsētas vietās, aicinot pulcēties šajās teritorijās dzīvojošos, runāt, gūt iedvesmu un resursus ideju īstenošanai. Aicinām sekot līdzi Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras novada fonda informācijai.

Papildu informācija:

Tālr.: 64210682; 26495997

  • Publicēta: 10.08.2020 16:26
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

Iesūtīt preses relīzi

PR service