Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Policisti sāks valkāt jaunā dizaina formastērpus
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Policisti sāks valkāt jaunā dizaina formastērpus

  Rīga, 31.jūl., LETA. No sestdienas, 1.augusta, Valsts policijas (VP) amatpersonas no patruļpolicijas, satiksmes drošības kontroles un konvoja struktūrvienībām dienesta pienākumus sāks pildīt jauna dizaina formastērpos, aģentūru LETA informēja VP.

  Ņemot vērā, ka pilnīga formas tērpu nomaiņa jāīsteno līdz 2024.gada 1.jūlijam, turpmāk ikdienā policisti būs redzami gan jaunā dizaina, gan arī vecā dizaina formastērpos.

  Pēc vairāk nekā 20 gadiem līdz šim ierastās tumšzilās policijas formas pakāpeniski nomainīs uz jaunu, atšķirīgu dizainu. Policijas jaunie formastērpi izceļas ar spilgtām krāsām un spožiem atstarojošajiem elementiem, tomēr tajā pašā laikā, gluži kā jaunā policijas transporta trafarējuma izstrādē, padomāts par to sasaisti ar patriotiskām vērtībām un tradīcijām, uzsvēra policijā.

  Prioritāte apgādei ar jaunajiem formastērpiem bija tām policijas struktūrvienībām, kuru dienesta pienākumi saistīti ar sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanu, ikdienā esot sabiedrības redzamībā. Līdz ar to no sestdienas kopumā 978 amatpersonas no patruļpolicijas, satiksmes drošības kontroles un konvoja struktūrvienībām visā Latvijā būs jau redzamas jaunajos formastērpos.

  Jaunie formas tērpi ir mūsdienīgi, kvalitatīvi un vizuāli atšķirīgi no šobrīd esošajiem formas tērpiem. Jaunais formas tērps ir arīdzan funkcionāls - ērts un atbilstošs dienesta uzdevumu pildīšanai Latvijai raksturīgajos klimatiskajos apstākļos, tostarp ilgstošam darbam lietū, akcentēja VP.

  Policijas ikdienas formas tērpu komplektu dizains izstrādāts pēc daudzslāņu principa, savstarpēji papildinot komponentu materiālus un tehnoloģijas, kas paaugstina funkcionalitāti un formas tērpa ilgtspēju. Jaunās formas komponentos lietoti augstas redzamības krāsu materiāli.

  Formas krāsu salikums sagatavots ņemot vērā funkcionālās un estētiskās normas, kā arī radot vizuālu saderību ar policijas auto jauno marķējumu.

  Vienā pilnā komplektā iekļauts termoveļas komplekts, polo krekls ar īsām un garām piedurknēm, vieglā un blīvā auduma bikses, virsjaka, lietus jaka un lietus bikses, ziemas jaka, trīs veidu cepures, šalle, cimdi, modulārā uzkabes veste ar jostu un ekipējuma kabatām un bikšu josta. Amatpersonām patlaban izsniegts jaunā dizaina formas tērpa papildinātais komplekts vasaras sezonai, bet notiek gatavošanās darbi, lai drīzumā izsniegtu arī pilno komplektu.

  Iepriekš jaunie policijas dizaina paraugi prezentēti VP 100 gadu jubilejas pasākumā 2018.gada 5.decembrī.

  • Publicēta: 31.07.2020 15:10
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti