Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Paziņoti "Autortiesību bezgalības balvas" laureāti
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Paziņoti "Autortiesību bezgalības balvas" laureāti

  Rīga, 11.dec., LETA. Biedrība "Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA) paziņojusi "Autortiesību bezgalības balvas 2020" laureātus, aģentūru LETA informēja AKKA/LAA pārstāve Ieva Kolmane.

  Par balvas laureāti kļuvusi rakstniece un dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce. Viņa laureātes godā celta par darbu "Puika, kurš redzēja tumsā", kas izdots grāmatā 2019.gadā ("Latvijas Mediji").

  Rakstnieks un dramaturgs Māris Bērziņš - par krājumu "Gūtenmorgens", kas ilgstoši un plaši tiek izmantots dažādos veidos, sākotnējiem tekstiem papildinoties ar arvien jauniem stāstiem par Gūtenmorgenu.

  Rakstniece un dramaturģe Lelde Stumbre laureātes godā celta par lugu "Burvīgie blēži", bet mākslinieks Ritums Ivanovs - par "Jāņa Zuzāna portreta", "Novaka Džokoviča portreta" un gleznas "Pēc Vermēra" publicēšanu preses izdevumos un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mākslasdarbu katalogā un citiem darbiem.

  Fotogrāfe Agnese Zeltiņa ar balvu godināta par fotogrāfijām no operas iestudējumiem "Makbets", "Iemūrētie", "Karmena", "Tanheizers", "Turaidas Roze", "Izvirtības hronika", "Fausts" un "Klīstošais holandietis".

  Komponists Kārlis Auzāns Autortiesību bezgalības balvu ieguvis par par mūziku dokumentālajai filmai "Saules staros".

  Balvu ieguva arī mūzikas un teksta autors Guntars Račs un aranžētājs Gints Stankevičs par tituldziesmu "Klausieties visi", balvu ieguva grupa "Prāta vētra" - par dziesmu "Flashlight", bet komponists Rihards Dubra - par skaņdarbu "O Crux Ave".

  Savukārt horeogrāfe Taiga Ludborža un komponists Juris Kulakovs balvu ieguva par deju "Es, meitiņa, kā rozīte", kas demonstrēta televīzijā un plaši izmantota koncertos visā Latvijā.

  Kopš 1999.gada AKKA/LAA apkopo ziņas par iepriekšējā gadā visdaudzveidīgāk izmantotajiem darbiem, par ko autoriem iekasēta atlīdzība. 

  "Autortiesību bezgalības balva" kalpo kā atgādinājums par ceļiem, kādos pasaulē laists darbs spēj aiziet, pat ja sākotnēji autors tādus nav iedomājies.

  Biedrība AKKA/LAA norāda, ka ir starpnieks - no vienas puses, ir autori, kas tai uzticējuši pārstāvēt savas tiesības, un, no otras puses - tie, kas autoru darbus vēlas izmantot un par izmantojumu saņēmuši atļauju - licenci.

  AKKA/LAA pārstāv visas radošās nozares - mūzikas, filmu, stāstu, lugu, vizuālo darbu un deju autorus.

  • Publicēta: 11.12.2020 21:43
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti