Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Pedagogus aicina pieteikties konkursā par latgalisko vērtību stiprināšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Pedagogus aicina pieteikties konkursā par latgalisko vērtību stiprināšanu

  Rīga, 23.sept., LETA. Šogad Nikodema Rancāna vārdā nosauktajam konkursam Latgales pedagogiem īpaši tiek aicināti pieteikties skolotāji, kuri rūpējas par latgalisko vērtību stiprināšanu un ir gatavi sagatavot vismaz vienu video nodarbību par paša izvēlētu tēmu, aģentūru LETA informēja Latgaliešu kultūras biedrības vadītājs Juris Viļums.

  Visi nominanti tiks vērtēti trijās grupās - pirmsskolas izglītības iestāžu, skolu un augstskolu pedagogi. Tāpat konkursā tiek aicināti pieteikties jaunie mācībspēki ar darba stāžu mazāku par trīs gadiem un skolotāji, kas māca kādu praktisku amatu.

  Konkursa mērķis ir stiprināt pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, godinot izcilu veikumu pedagoģiskajā darbībā un veicinot latgalisko kultūras tradīciju ieaudzināšanu jaunajā paaudzē.

  "Apsveicama ir jaunu metožu un pieeju, stratēģiju, metodisko darbu izstrāde. Visās nominācijās pretendentiem tiks piešķirti papildu punkti pie izvērtēšanas, ja mācību process tiek organizēts arī latgaliešu valodā. Šogad konkursā ir ieviests jauninājums. Ņemot vērā pēdējā laika aktualitātes, visās nominācijās pretendentiem jāparāda arī moderno tehnoloģiju praktisku pielietojumu mācību darbā - pašu spēkiem vai ar konkursa rīkotāju atbalstu būs jāsagatavo arī īsa video nodarbība," skaidroja Viļums.

  Balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija katru gadu tiek rīkota kādā no Latgales pašvaldībām. Iepriekšējos gados balvas pasniegšanas ceremonija ir notikusi Rēzeknē, Ludzā, Viļānos, Preiļos. Šogad noslēguma pasākums tiks rīkots 29.novembrī Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā.

  Katoļu garīdznieks un pedagogs Nikodems Rancāns (1870-1933) ir Latgales pirmās atmodas darbinieks ar iespaidīgu devumu Latgales kultūrā un izglītībā.

  • Publicēta: 23.09.2020 16:07
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti