Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Sabojāts Indriķa Ģelža mākslas darbs izstādei "Force[d] Majeure" pie "Hanzas perona"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Sabojāts Indriķa Ģelža mākslas darbs izstādei "Force[d] Majeure" pie "Hanzas perona"

  Rīga, 13.okt., LETA. Pagājušās nedēļas nogalē ļaunprātīgi sabojāts izstādes "Force[d] Majeure" dalībnieka un mākslinieka Indriķa Ģelža radītais darbs, kas eksponēts pie kultūrvietas "Hanzas perons", Rīgā.

  Kā aģentūru LETA informēja "Hanzas peronā", pēc izstādes organizatoru rīcībā esošās informācijas ļaundaris notikuma vietā ticis aizturēts, taču mākslas darbs ir neglābjami cietis.

  Valsts policijas preses pārstāve Krista Andersone aģentūru LETA informēja, ka 10.oktobra naktī policija saņēma izsaukumu uz adresi Hanzas ielā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka tikusi dedzināta viena no skulptūrām, kas novietota pie "Hanzas Perona".

  Teritorijas apsardzes darbinieks norādīja uz iespējamo vainīgo personu, kura atradās turpat netālu.

  Par iepriekš minēto noziegumu policija aizturēja 1988.gadā dzimušu vīrieti.

  Policijā sākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

  Vīrietim par šādu noziegumu piemērots drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā.

  Ģelzis izstādei radīja jaunu brīvstāvošu skulptūru ar nosaukumu "Low-Hanging Fruit". Tās karkass veidots no nerūsējošā tērauda, darba aprises precizētas darba procesā, māksliniekam lietojot iepriekš neizmantotus materiālus. Daļa no šiem materiāliem ir nodedzināti.

  Kā ziņots, Valsts policija sākusi kriminālprocesu par plakāta sadedzināšanu pie Latvijas Mākslas akadēmijas, kurā pausts atbalsts akadēmijas profesoram, māksliniekam Kristianam Brektem.

  Uz plakāta bija teksts "Kristians Brekte ir Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors" un mākslinieka darba "Lietuvēns" attēls.

  • Publicēta: 13.10.2021 14:44
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti