Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Pērn par 10% audzis kriminālprocesu skaits par automašīnu zādzībām
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Pērn par 10% audzis kriminālprocesu skaits par automašīnu zādzībām

  Rīga, 21.febr., LETA. Pagājušajā gadā ir sākti 600 kriminālprocesi par automašīnu zādzībām, kas ir par 58 lietām jeb aptuveni 10% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

  Visbiežāk zagtās automašīnas pērn bijušas "BMW", "Volkswagen", "Audi", "Toyota" un "Volvo".

  Liela daļa automašīnu zādzību nav saistītas ar organizēto noziedzību, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijā.

  Lai arī starptautiskajām noziedznieku grupām pandēmijas krīze, tostarp arī aktīvā kontrole pierobežā ārkārtējās situācijas laikā, ir bijis kavējošs faktors savas darbības izvēršanai Latvijai, tomēr pērn arī šāda līmeņa grupas aizturētas par automašīnu zādzībām un zādzībām no automašīnām.

  Lai gan pagājušā gadā ir vērojams neliels automašīnu zādzību pieaugums, iepriekšējos gados šādu noziegumu līmenis ir bijis vēl augstāks un gadā sākti 800 līdz 900 kriminālprocesi.

  Liela daļa nozagto spēkratu ir ražoti 2000.gadu sākumā un pat 90.gados. Pārējās nozagtās mašīnas ir salīdzinoši jaunas un tās noziedznieki dažādos veidos mēģina izvest uz ārvalstīm realizācijai vai izjaukšanai detaļās, norādīja Valsts policijā.

  No automašīnām visbiežāk tiek zagti lukturi, īpaši "Volvo" markas spēkratiem.

  • Publicēta: 21.02.2021 22:42
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti