Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Nacionālajā teātrī top Ināras Sluckas iestudējums "Sievietes daļas"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Nacionālajā teātrī top Ināras Sluckas iestudējums "Sievietes daļas"

  Rīga, 13.janv., LETA. Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē 10.februārī plkst.19 pirmizrādi piedzīvos ungāru dramaturģes Katas Vēberes drāma "Sievietes daļas" Ināras Sluckas režijā, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Lolita Grāvīte.

  Iepazīstinot ar iestudējumu, Grāvīte atzīmēja, ka sievietes "daļas" citu nozīmju vidū ir arī sociālās lomas - šai izrādē sieviete ir mīļākā, sieva, meita, māsa, māte, māsīca, svaine, vecāmāte, labākais draugs un arī konkurente. Visas šīs lomas tiek izspēlētas pie ģimenes pusdienu galda, kur atklājas ne tikai ģimenes problēmas, bet arī aktuālas lietas sabiedrībā, kas nodarbina cilvēkus ikdienas dzīvē.

  Režisore Slucka, komentējot lugas izvēli, akcentēja, ka viņa ir režisore-sieviete, tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka izrāžu tēmas vienmēr būs saistītas ar sievietes pasaules redzējumu vai arī to skatītāji vienmēr viņas izrādēs ieraudzīs.

  "Pat ja uz skatuves būtu tikai vīriešu tēli, par to teiktu - viņa kā sieviete redz tā... Sieviete un sabiedrība, sieviete un vīrietis, sieviete un viņas bērns. Drīzāk interesanti, ka pirms "Sievietes daļām" tapa "Tukšais zieds (Jerma)", "Sieviete" un vēl pirms tam bija "..bagātā kundze..". Bet... ir bijis arī daudz kas cits. Viens gan - laikam pirmoreiz es satiekos ar dramaturģisko materiālu, kas ir tik dzīvi apliecinošs," pauda režisore.

  Iestudējuma radošo komandu veido Slucka, scenogrāfe Marija Ulmane, kostīmu māksliniece Kristīne Abika, komponists Edgars Mākens, video mākslinieks Toms Zeļģis, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš. Izrādē lomas atveido Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Esmeralda Ermale, Sanita Paula, Gundars Grasbergs, Ieva Aniņa un Jana Ļisova.

  Biļetes uz iestudējumu var iegādāties teātra mājaslapā "teatris.lv" un "Biļešu paradīzes" kasēs.

  • Publicēta: 13.01.2022 12:32
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti