Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Cietušie un liecinieki turpina neierasties uz bijušā bērnunama "Līkumi" vadītāja Boķa krimināllietu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Cietušie un liecinieki turpina neierasties uz bijušā bērnunama "Līkumi" vadītāja Boķa krimināllietu

  Rīga, 16.okt., LETA. Šonedēļ, iztiesājot krimināllietu, kurā apsūdzība uzrādīta bijušajam bērnunama "Līkumi" (tagad ģimenes atbalsta centrs "Saulstari") vadītājam Jurim Boķim, tiesas sēdē atkal nav piedalījusies daļa liecinieku un cietušie, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

  Uz tiesas sēdi Zemgales rajona tiesā Jēkabpilī tika aicināti visi cietušie, kā arī 19 liecinieki. Neviens no cietušajiem uz sēdi neieradās, taču sēdē nopratināti deviņi ieradušies liecinieki. Sēde ilga teju visu darba dienu.

  Nākamā tiesas sēde norisināsies 14.decembrī plkst.10.

  Iepriekš tiesā pauda, ka vairākiem cietušajiem un daļai liecinieku par neattaisnotu neierašanos piemērota procesuālā sankcija - piespiedu atvešana. Divus no cietušajiem nav izdevies nopratināt, jo nav zināma viņu atrašanās vieta.

  Jau ziņots, ka Boķim apsūdzība uzrādīta par desmit noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kad apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, pret bērnunama audzēkņiem veicis dažādas darbības, pārsniedzot amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas. Tāpat viņš apsūdzēts par divām epizodēm amatpersonas bezdarbībā un par vienu epizodi, kad viņš kādu jaunieti piespiedis veikt abortu.

  Lietu pirms nodošanas prokuratūrai kriminālvajāšanai izmeklēja Valsts policija (VP), kas vēstīja, ka inkriminētie noziegumi paveikti laikā no 2009. līdz 2015.gadam un lietā par cietušajiem atzīti desmit bērni.

  Lieta par iespējamo vardarbību ierosināta jau 2015.gadā un sākotnēji to izmeklēja VP Jēkabpils iecirknī, bet uzraudzību nodrošināja Jēkabpils rajona prokuratūra. Taču lietā tika pieļauta nepamatota novilcināšana, tāpēc tā nodota VP Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojam.

  No 2018.gada 11.janvāra saistībā ar kriminālprocesu Boķim aizliegts ieņemt amatu. Bet 2019.gadā Salas novada dome likvidējusi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojumu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, atbrīvojot Boķi no amata.

  2015.gadā Tiesībsarga birojs bija sagatavojis Ģenerālprokuratūrai plašu materiālu par pārkāpumiem bērnunamā "Līkumi". Sagatavotā informācija pārsvarā atklāj darbinieku psihoemocionālu un fizisku vardarbību pret bērniem, sacīja tiesībsargs Juris Jansons, uzsverot, ka tam ir konkrēti pierādījumi. Ir fiksēti arī gadījumi, kad bērni paši vērsušies drošības iestādēs, tomēr uzsāktie procesi priekšlaikus izbeigti.

  • Publicēta: 16.10.2020 12:02
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti