Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgas 820 gadu svinību laikā notiks Hanzas dienu pasākumi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rīgas 820 gadu svinību laikā notiks Hanzas dienu pasākumi

  Rīga, 29.jūl., LETA. Rīgas 820 gadu svinības notiks Hanzas zīmē, kad galvaspilsētā risināsies 41.starptautiskās Hanzas dienas, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

  Laikā, kad svinam Rīgas dzimšanas dienu, šogad no 19.augusta līdz 22.augustam notiks Hanzas dienas, kuru laikā Rīga savu vēsturisko piederību Hanzas savienībai atzīmēs ar mākslas un kultūras programmu "Kuģot gadsimtos".

  Vēsturiski Rīga bija viena no pilsētām, kas akceptēja brīvu tirdzniecību, tādēļ kļuva par vienu no nozīmīgākajām Hanzas pilsētām viduslaikos. Vairāk nekā 300 gadus Hanzas tirgotājus 400 pilsētās vienoja trīs vērtības - ūdens, pilsēta un brīvība, atgādina Rīgas domē. 

  Pagājušā gadsimta 80.gadu sākumā Hanzas pastāvīgie dalībnieki atkal sāka kopā darboties un cita pēc citas bijušās Hanzas pilsētas satikās no jauna, lai pārrunātu Hanzas savienības pilsētu attīstību, spriestu par mūsdienu izaicinājumiem, par sabiedrībā aktuālām tēmām gan klimata pārmaiņu, gan pilsētas un ūdens mijiedarbību, tirdzniecību un daudzām citām tēmām.

  "Līdztekus tam Hanzas dienās allaž svarīgs ir bijis kultūrvēsturiskai mantojums un tā popularizēšana dalībvalstu starpā. Godājot šīs vērtības un vienlaikus respektējot šodienas epidemioloģiskās piesardzības prasības, Rīgas Hanzas dienu kultūras programmā iekļauti vairāki pastaigu maršruti, tirdziņi, muzikāli notikumi, virtuāli pasākumi, jauniešu aktivitātes, vides instalācijas un izstādes," skaidro galvaspilsētas pārstāvji.

  Pandēmijas apstākļos ne visi Hanzas dienu mākslas un kultūras programmas notikumi būs vērojami klātienē, tāpēc ikviens varēšot sekot tiem attālināti tīmekļa vietnē "www.rigahanza.lv" vai vērot notikumus lielformāta ekrānos Doma laukumā, Brīvības laukumā un Vērmanes dārzā, kas vienlaikus kalpos arī kā Hanzas dienu virtuālie informācijas centri. Lielajos ekrānos ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis varēs skatīt arī ārvalstu Hanzas pilsētu sagatavotos video sveicienus.

  41.starptautiskās Hanzas dienas atbalsta Rīgas dome, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar galvaspilsētas kultūras iestādēm. Hanzas dienu Rīgā mākslinieciskās koncepcijas un programmas autors ir režisors Kārlis Anitens.

  • Publicēta: 29.07.2021 16:51
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti