Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ES ārlietu ministri vienojas par jaunām sankcijām pret Krieviju
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  ES ārlietu ministri vienojas par jaunām sankcijām pret Krieviju

  Brisele, 22.febr., LETA--AFP/DPA/REUTERS. Reaģējot uz Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien panākuši "politisku vienošanos" par jaunām sankcijām pret Maskavu, aģentūrām AFP un DPA pavēstījuši avoti diplomātu aprindās.

  Ministri, kas pulcējušies uz kārtējo sanāksmi Briselē, uzdevuši ES augstākajam pārstāvim ārlietās Žuzepam Borelam pabeigt to personu saraksta sastādīšanu, kas tiks pakļautas jaunajām sankcijām, taču neviena tā dēvētā oligarha vārds šajā sarakstā nebūs atrodams, stāsta diplomāti.

  Zinu aģentūra "Reuters", atsaucoties uz diviem ES diplomātiem, vēsta, ka sankcijas tiks piemērotas četrām augsta ranga Krievijas amatpersonām.

  "Reuters" ziņo, ka ministru sanāksmē konkrēti vārdi nav tikuši apspriesti, taču diplomāti esot stāstījuši, ka sankcijas plānots piemērot Krievijas Izmeklēšanas komitejas vadītājam, Krievijas ieslodzījumu vietu direktoram, Krievijas Nacionālās gvardes direktoram un Krievijas ģenerālprokuroram.

  Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) pirms šīs sanāksmes pauda nostāju, ka ES ir jāpaplašina ierobežojošie pasākumi pret Krieviju.

  Ārlietu ministrijas (ĀM) izstrādātajā Latvijas nostājā tika uzsvērts, ka ES ir jāpaplašina sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā gan Krievijas atteikumu pildīt Eiropas Cilvēktiesību tiesas pagaidu noregulējumu, kas paredz Navaļnija atbrīvošanu, gan ar citām tiesvedībām, kas nav guvušas plašu sabiedrības ievērību. Kā piemēru Rinkēvičs minēja organizācijas "Memoriāls" Karēlijas nodaļas vadītāja, vēsturnieka Jurija Dmitrijeva notiesāšanu par apšaubāmiem pārkāpumiem.

  "Uzskatām, ka gadījumā ar Navaļniju pret Krievijas amatpersonām būtu jāattiecina ES cilvēktiesību sankciju režīms jeb tā saucamais "Magņitska saraksts"," pauda Latvijas politiķis.

  Pēc Rinkēviča paustā, Latvija norāda, ka ir jāstiprina ES atbalsts Krievijas pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, žurnālistiem un cilvēktiesību aizstāvjiem, kā arī jāstiprina ES un tās austrumu partnerības valstu noturība pret dažāda veida hibrīddraudiem, ko rada Krievija.

  "Mēs arī uzskatām, ka Krievijas rīcība ES augstā pārstāvja vizītes laikā Maskavā un trīs ES dalībvalstu diplomātu izraidīšana, kā arī agresīvā retorika liecina par to, ka ES nav pamata mainīt tās politiku pret Krieviju," akcentēja ārlietu ministrs.

  • Publicēta: 22.02.2021 16:25
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti