Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Robežsardzes priekšnieks un viņa vietnieks prasa valstij atlīdzināt kaitējumu par izbeigtajiem kriminālprocesiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Robežsardzes priekšnieks un viņa vietnieks prasa valstij atlīdzināt kaitējumu par izbeigtajiem kriminālprocesiem

  Rīga, 13.okt., LETA. Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts un viņa vietnieks Juris Martukāns vērsušies Ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par kaitējuma atlīdzināšanu par pret viņiem izbeigtajiem kriminālprocesiem, aģentūrai LETA apliecināja Valsts robežsardzē.

  Amatpersonas gan patlaban nekomentēja kādu summu lūgts kompensēt.

  Kriminālprocesā un administratīvo pārkāpumu lietvedībā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanas likumā teikts, ka lēmējiestāde par kriminālprocesā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanu ir Ģenerālprokuratūra, ja lēmums, kas ir par pamatu tiesībām uz kaitējuma atlīdzinājumu, pieņemts pirmstiesas kriminālprocesā.

  Ģenerālprokuratūras lēmumu par kaitējuma atlīdzināšanu var pārsūdzēt tiesā saskaņā ar Administratīvā procesa likumu.

  Jau ziņots, ka saistībā ar iespējamām nelikumībām valsts austrumu robežas izbūvē  Iekšējās drošības birojs (IDB) dažādus nodarījumus inkriminēja esošajai Valsts robežsardzes vadībai. IDB gan šogad saistībā ar valsts austrumu robežas izbūvi izbeidzis kriminālprocesus pret Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu un viņa vietnieku Juri Martukānu. Martukānam kriminālprocesā bija inkriminēts dienesta viltojums, bet Pujātam valsts amatpersonas bezdarbība.

  Tāpat ziņots, ka IDB līdz šim ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu kopumā piecos ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu saistītos kriminālprocesos. Šajās lietās figurē toreizējie robežsargi,

  bijušais Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars un, uzņēmēji.

  • Publicēta: 13.10.2021 14:45
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti