Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Kultūrtelpā "Hanzas perons" uzstāsies Dana Bjorka, Valters Pūce un Ainars Mielavs
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Kultūrtelpā "Hanzas perons" uzstāsies Dana Bjorka, Valters Pūce un Ainars Mielavs

  Rīga, 29.maijs, LETA. Jūnijā kultūrtelpā "Hanzas perons" notiks klātienes koncertstāstu sērija "Koncerts pirmajā rindā", kuros uzstāsies Dana Bjorka, Valters Pūce un Ainars Mielavs, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

  Trīs dienu garumā no 4.jūnija līdz 6.jūnijam koncertstāstu sērijā uzstāsies Rīgas Krievu teātra direktore un aktrise Bjorka ar pavadošo sastāvu, čellists Pūce ar pianistu Daini Teni un Mielavs ar ģitāristu Aigaru Voitišķi.

  Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, katru pasākumu varēs apmeklēt tikai 20 klausītāji, tādēļ mākslinieki vienā dienā piedāvās trīs koncertstāstus, kas katrs ilgs 45 minūtes, pauda pasākuma rīkotāji.

  4.jūnijā koncertstāstu "Lūk, istaba šī..." piedāvās aktrise Bjorka un ģitārists Nikolajs Gruničevs, akordeoniste Anna Marija Ivana un kontrabasists Ņikita Osipovs.

  Pēc pasākuma rīkotāju sniegtās informācijas, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra koncertstāsta "Lūk, istaba šī..." pamatā ir tāda paša nosaukuma koncertizrāde, ko režisējusi Bjorka, dramaturģisko kompozīciju tai veidojis Dmitrijs Palēss, bet muzikālā vadītāja ir Ludmila Mogiļevska.

  Tas ir veltījums dzejnieka un dziesminieka Bulata Okudžavas daiļradei, ar ko pagājušajā decembrī teātrī tika pieteikta jauna platforma ar neparastu nosaukumu - "Kvarķirņiks". Pasākuma organizētāji skaidroja, ka par "kvarķirņiku" dēvē mājas koncertu, kas notiek dziedātāju vai mūziķu dzīvoklī, un par šādu "mājīgu un radošuma pilnu vietu" 4.jūnijā pārtapšot arī "Hanzas perons".

  Koncertstāsta apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt "Kvarķirņika" pirmās izrādes "Lūk, istaba šī..." esenci un emocionālo stīgu.

  Savukārt 5.jūnijā grupas "Dagamba" mūziķi Pūce un Dainis Tenis pirmatskaņos jaunu, akustisku klasiskās mūzikas programmu "Bez elektrības!". Pūce esot norādījis, ka šis projekts visu laiku ticis atlikts, jo nekad "nav laika". "Šobrīd mums ir iespēja atgriezties laikos, kad mācījāmies klasisko mūziku. Izdzīvosim to kopā. Pirmajā rindā un bez elektrības," par pasākumu teicis mūziķis.

  Un 6.jūnijā savus uzticamākos klausītājus klātienē satiks dziesminieks Mielavs kopā ar ilggadējo skatuves kolēģi, ģitāristu Voitišķi. Pats Mielavs esot uzsvēris, ka šajā globālās neziņas laikā ikvienam skatuves māksliniekam ir pārdabiski svarīga dzīvā uzstāšanās.

  "Tā dod cerību, ko nav iespējams atrast nekā citādāk. Cerību atkal un pēc iespējas biežāk sajust mākslinieku un klausītāju neaprakstāmo enerģētisko mijiedarbību," teicis mūziķis.

  "Hanzas peronā" būs Mielava daiļrades esence, jo tiks spēlētas viņa populārākās dziesmas no visiem radošajiem periodiem, pauda pasākuma rīkotāji.

  Pasākuma organizētāji uzsvēra, ka koncertstāstu sērijā "Koncerts pirmajā rindā" mūziķi ne tikai izpilda savus un citu komponistu skaņdarbus, bet arī stāsta stāstus no savas radošās dzīves, uztverot šo kā tikšanos ar uzticīgākajiem klausītājiem mājīgā un akustiski labskanīgā vidē.

  Pasākumu laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi un skatītājiem atvēlētas vietas pie atsevišķiem galdiņiem, pauda koncertu rīkotāji. Pie katra galdiņa atļauts sēdēt tikai vienam vai, vienas mājsaimniecības pārstāvju gadījumā, diviem cilvēkiem.

  Koncertstāstu sākums katru dienu būs plkst.18, 19.30 un 21.

  • Publicēta: 29.05.2020 11:33
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti