Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Noslēgumam tuvojas "Lielās ģildes" restaurācijas un pārbūves projektēšanas darbi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Noslēgumam tuvojas "Lielās ģildes" restaurācijas un pārbūves projektēšanas darbi

  Rīga, 21.janv., LETA. Februārī noslēgsies koncertzāles "Lielā ģilde" pārbūves un restaurācijas projektēšana, savukārt martā VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) plāno izsludināt būvdarbu iepirkumu, lai līdz 2023.gada nogalei veiktu plānotos darbus, aģentūru LETA informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

  2020.gada jūnijā VNĪ sāka koncertzāles "Lielā ģilde" pārbūves un restaurācijas projektu. Nepieciešamos izpētes un projektēšanas darbus veic SIA "CMB" par kopējo līguma summu 386 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Būvdarbu projektēšanas darbus plānots pabeigt līdz februāra beigām.

  Griškevičs norāda, ka ēkas atjaunošanas projektā VNĪ sadarbojas ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, kas nodrošina Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu. Projektēšanā tiek izmantotas būves informācijas modelēšanas (BIM) iespējas, veidojot ēkas digitālo dvīni. 

  Projektēšanas laikā ēkas pagrabstāvā projektētājs veicis primāros arheoloģiskās izpētes darbus, kuru laikā atklāts izsāļojums uz pagrabstāva nesošajām konstrukcijām, kā rezultātā šobrīd tiek veikta padziļināta izpēte, lai noteiktu konstrukciju bojājumu apmērus, un iespējami labākos tehnoloģiskos risinājumus, lai novērstu turpmāku bojājumu rašanos un esošos.

  Projekta laikā plānots pārbūvēt Lielo zāli, tostarp tiks veikta skatuves un zemskatuves pārbūve, pārplānotas skatītāju sēdvietas, uzlabota zāles akustika, ventilācija un apgaismojums, pārbūvēts zāles tehniskais aprīkojums un veikta logu restaurācija. Tiks izbūvēti arī divi lifti un viens pacēlājs, pārbūvētas ēkas inženiersistēmas, kā arī pielāgotas administratīvās telpas administrācijas un mūziķu vajadzībām.

  Koncertzāles "Lielā ģilde" attīstības projekta realizācijā kopumā plānots ieguldīt apmēram 6,56 miljonus eiro, ko Kultūras ministrija piesaistījusi Eiropas Reģionālā attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa aktivitātē "Kultūras mantojuma saglabāšana, atjaunošana un ar to saistītās infrastruktūras attīstība Rīgas vēsturiskā centra teritorijā".

  VNĪ vadībā šobrīd turpinās darbs pie 54 dažādiem valstiski nozīmīgiem būvniecības objektiem ar kopējo projektu budžetu 223 miljoni eiro. 

  Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

  • Publicēta: 21.01.2022 15:26
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti