Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Oktobrī pirmizrādi piedzīvos teātra trupas "Kvadrifrons" izrāde "Ciešamā kārta"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Oktobrī pirmizrādi piedzīvos teātra trupas "Kvadrifrons" izrāde "Ciešamā kārta"

  Rīga, 24.sept., LETA. Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē 1.otkobrī pirmizrādi piedzīvos teātra trupas "Kvadrifrons" izrāde "Ciešamā kārta", aģentūru LETA informēja apvienības pārstāve Inese Tone.

  Viņa pavēstīja, ka, uzsākot darbību Rīgas cirka telpās, 2018.gadā teātra trupa "Kvadrifrons" kā pirmo īstenoto projektu skatītājiem piedāvāja izrādi - ekskursiju "Brīnuma skartie", kas vēstīja par cirka ēkas 130 gadu garo pastāvēšanas vēsturi.

  Ņemot vērā, ka no 2020.gada rudens "Kvadrifrons" bāzes mājvieta cirka ēkas renovācijas dēļ uz laiku pārcelta uz bijušo Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāti Zeļļu ielā 25, kā pirmo izrādi jaunajās telpās trupa veido iestudējumu, kurā valstiskas un personīgas problēmas apskatītas caur Latvijas izglītības sistēmas prizmu, skaidroja Tone.

  "Termins "ciešamā kārta" apzīmē valodas struktūru, kas izsaka darbību, kuras veicējs nav zināms vai nav minēts teikumā kā teikuma priekšmets. Izrādē par "ciešamās kārtas" pārstāvjiem tiks uzlūkoti vecāki, bērni un pedagogi, kas ar Latvijas izglītības sistēmu saskaras no tās pašiem pamatiem - bērnudārza - līdz pat griestiem - augstskolai," akcentē radošā komanda.

  Vakara gaitā izrādes skatītāji kļūs par dalībniekiem četrās sapulcēs, kurās kāda bērnudārza audzēkņu vecāki, kādas pamatskolas skolotāji, kādas vidusskolas skolēnu padomes biedri un kādas augstskolas Satversmes sapulces orgāna locekļi centīsies mainīt ierasto lietu kārtību. Tomēr, lai to izdarītu, nepieciešams vienoties, kāda tad šī kārtība ir un kādas izmaiņas tajā nepieciešamas, par gaidāmo izrādi pavēstīja Tone.

  Radošā grupa uzsvēra, ka viņi grib runāt par grūtībām, ar kurām saskaras jebkurš revolucionārs, kas cenšas apšaubīt sarežģītu, laika gaitā iesūnojušu sistēmu. ""Ciešamā kārta" būs izrāde par iemesliem, kā pārmaiņu vēji, kuriem vajadzētu plosīt mūs visus, kļūst pārmaiņu vēsmiņām, ko nesajūt teju neviens, par īstenojamām un neīstenojamām reformām un to, cik rāmi un tūļīgi vakardiena kļūst par rītdienu," uzsvēra izrādes veidotāji.

  Izrādes "Ciešamā kārta" "radošo komandu veido Ance Strazda un Klāvs Mellis, kuru pārziņā ir teksts, iestudējuma režisors ir Mellis. Izrādē varēs redzēt aktierus Strazdu, Reini Boteri, Unu Eglīti un Āri Matesoviču. Iestudējuma kostīmu māksliniece ir Tone, bet gaismu mākslinieks ir Jānis Sniķers.

  • Publicēta: 24.09.2020 17:16
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti