Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Policistu tiesās par kukuļa izspiešanu no autovadītāja, kura izelpā tika konstatēts pieļaujams alkohola daudzums
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Policistu tiesās par kukuļa izspiešanu no autovadītāja, kura izelpā tika konstatēts pieļaujams alkohola daudzums

  Rīga, 20.jūl., LETA. Latgales tiesas apgabala prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā Valsts policijas (VP) amatpersona apsūdzēta par 200 eiro kukuļa izspiešanu un pieņemšanu no autovadītāja, kurš tika maldināts, liekot domāt, ka viņa izelpā konstatētais alkohola daudzums pārsniedz pieļaujamo.

  Kā aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras Sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe, saskaņā ar lietas materiāliem, dienesta pienākumu izpildes gaitā apsūdzētajam VP inspektoram radās aizdomas par kāda autovadītāja transportlīdzekļa vadīšanas spējām. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas un tā vadītāja pārbaudes ar alkometru, tika noskaidrots, ka, atskaitot alkometra pieļaujamo kļūdu ekspluatācijā, transportlīdzekļa vadītāja izelpā konstatētā alkohola koncentrācija nepārsniedz maksimāli pieļaujamo.

  Tomēr, nepaziņojot transportlīdzekļa vadītājam par alkometra rādījumam atskaitāmo pieļaujamo kļūdu, apsūdzētais kukuļa izspiešanas nolūkā informēja transportlīdzekļa vadītāju par iespēju samaksāt 200 eiro un izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas un 680 eiro soda, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanas uz vienu gadu. Prasīto naudas summu apsūdzētais saņēma.

  Tādējādi VP amatpersona izdarīja sevišķi smagu noziegumu, kas paredzēts Krimināllikuma 320.panta ceturtajā daļā. Lieta nodota izskatīšanai Ekonomisko lietu tiesai.

  Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

  • Publicēta: 20.07.2021 21:24
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti