Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Pērkons" ar koncertprogrammu godinās dzejnieku Māri Čaklo
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  "Pērkons" ar koncertprogrammu godinās dzejnieku Māri Čaklo

  Rīga, 15.sept., LETA. Godinot dzejnieku Māri Čaklo 80 gadu jubilejā, šoruden rokgrupa "Pērkons" vairākās Latvijas koncertzālēs skatītājiem piedāvās koncertprogrammu "Cilvēk, Tu esi!" ar divu rokmūzikas lieldarbu atjaunojumiem, aģentūru LETA informēja producente Maira Miķelsone.

  Koncertos skanēs Imanta Kalniņa, Jura Kulakova un Jura Sējāna 1984.gada rokoratorija "Kā jūra, kā zeme, kā debess" un fragmenti no Jura Kulakova 2002.gada rokoperas "Čigāns sapnī". Koncertprogrammas īpašie viesi būs grupas "Instrumenti" dalībnieks Reinis Sējāns, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, mūziķe, avangarda māksliniece Elizabete Balčus un mūziķe Maija Sējāne.

  Koncerts notiks 17.oktobrī Rīgā, VEF Kultūras pilī, 1.novembrī - Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", 15.novembrī - Vidzemes koncertzālē "Cēsis" un 21.novembrī - Ventspils Teātra namā "Jūras vārti".

  Rokoratorijas "Kā jūra, kā zeme, kā debess" pamatā ir Čaklā 1981.gadā sarakstītā "poēma balsīs" ar tādu pašu nosaukumu, kas iekļauta 1982.gadā izdotajā dzejoļu krājumā "Kurzemes klade". Oratorija tapa, kad tolaik aizliegtais "Pērkons" vērsās pie komponista Kalniņa ar aicinājumu radoši sadarboties. Rokatorijas mūzikas autori ir Kalniņš, Kulakovs un "Pērkona" basģitārists Sējāns.

  Ar šo rokoratoriju "Pērkons" 1984.gadā atgriezās uz skatuves, gūstot panākumus pašdarbnieku republikāniskajā skatē Liepājā, kā arī pēc tam dodoties tūrē pa Latviju ar koncertprogrammu, ko veidoja šī oratorija un Kalniņa rokopera "Ei, jūs tur!", pavēstīja Miķelsone.

  Savukārt Kulakova rokopera "Čigāns sapnī" tika iestudēta 2002.gadā Daugavpils teātrī Harija Petrocka režijā. Poēmu mistēriju "Čigāns sapnī" Čaklais rakstīja vairāku gadu garumā, un tā ir viens no pēdējiem dzejnieka darbiem. Galvenās lomas iestudējumā dziedāja Ieva Akuratere, Niks Matvejevs un Latvijas Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis, kurš par Jāņa lomu šajā iestudējumā saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu kā labākais jaunais aktieris. Pavadījumu izrādei spēlēja tieši uz šo projektu atkalapvienojusies leģendārā Daugavpils rokgrupa "Elpa".

  Koncertprogrammā skanēs rokoperas spilgtākie dziedājumi, ko izpildīs "Pērkons" ar solistiem Ievu Akurateri un Egilu Melbārdi. Biļetes uz koncertprogrammas "Cilvēk, tu esi!" koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un tīmekļvietnē "bilesuparadize.lv".

  • Publicēta: 15.09.2020 14:22
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti