Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

KNAB līdz šim nav konstatējis koruptīvas darbības saistībā ar vakcinēšanos ārpus rindas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  KNAB līdz šim nav konstatējis koruptīvas darbības saistībā ar vakcinēšanos ārpus rindas

  Rīga, 6.apr., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), pārbaudot līdz šim saņemto informāciju par iespējamu vakcinēšanos ārpus rindas un valstī noteiktās kārtības, guvis apstiprinājumu, ka šie gadījumi nav saistīti ar korupciju vai citu prettiesisku labumu gūšanu, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

  KNAB atbilstoši savai kompetencei pārbaudījis informāciju par visiem gadījumiem, kas līdz šim gan izskanējuši publiskajā telpā, gan saņemti KNAB par iespējamu vakcinācijas rindas apiešanu apmaiņā pret kukuli vai kādu citu prettiesisku labumu.

  Izvērtējot katra gadījuma apstākļus, KNAB guva apstiprinājumu tam, ka šie gadījumi nav saistīti ar korupciju vai citu prettiesisku labumu gūšanu, bet gan ar Covid-19 vakcinācijas procesā izmantoto sistēmu datu kļūdām, kas saistītas ar vakcinēto personu neatbilstošu datu atspoguļošanu, piemēram, personu vecumu.

  KNAB atgādina, ka iestādes kompetencē ir izmeklēt gadījumus, kad vakcīna saņemta ārpus valstī noteiktās kārtības apmaiņā pret kukuli vai citu prettiesisku labumu, kā arī pārbaudīt, vai vakcinācijas procesa gaitā valsts amatpersonas neatrodas interešu konflikta situācijā.

  Lai gan KNAB līdz šim nav guvis apstiprinājumu iespējamiem koruptīviem gadījumiem, apejot vakcinācijas rindu, KNAB turpina pastiprināti sekot līdzi vakcinēšanas procesa gaitai.

  Lai KNAB veiktā uzraudzība būtu visaptverošāka, birojs regulāri sazinās un apmainās ar informāciju ar Vakcinācijas projekta biroju. Ja KNAB būs pamatotas aizdomas par valsts amatpersonu prettiesisku rīcību, piemēram, kukuļošanu, vai arī nonākšanu interešu konflikta situācijā, birojs sola nekavējoties rīkoties atbilstoši normatīvajiem aktiem.

  Ja iedzīvotāji saskaras ar situācijām, kad pieļauta iedzīvotāju vakcinēšana ārpus noteiktās rindas apmaiņā pret naudu vai citiem prettiesiskiem labumiem, KNAB aicina nekavējoties ziņot, zvanot uz iestādes uzticības tālruni 8000 2070, sūtot informāciju elektroniski uz "knab@knab.gov.lv" vai mobilajā lietotnē "Ziņo KNAB".

  • Publicēta: 06.04.2021 17:10
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti