Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tapusi dokumentālā īsfilma par pirmo zināmo Latvijas džeza pianistu Džeku Mihaļicki
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Tapusi dokumentālā īsfilma par pirmo zināmo Latvijas džeza pianistu Džeku Mihaļicki

  Rīga, 28.maijs, LETA. Džeza izdevniecība "Jersika Records" laidusi klajā dokumentālo īsfilmu "Pie klavierēm - Džek Michalicky! Pirmais zināmais Latvijas džeza pianists", aģentūru LETA informēja izdevniecības vadītājs Mareks Ameriks.

  Viņš pavēstīja, ka filma veidota pēc mūziķa, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedras dibinātāja un vadītāja, džeza vēstures pasniedzēja Indriķa Veitnera grāmatas "Latvijas džeza vēsture 1922-1940" motīviem un atspoguļo džeza mūzikas pirmsākumus Latvijā starp diviem pasaules kariem. Filma tapusi ar Džeka Mihaļicka fonda atbalstu.

  Izdevniecības "Jersika Records" vadītājs stāstīja, ka 2018.gada nogalē, atsaucoties uz audio inženiera Mārtiņa Saulespurēna iniciatīvu un aicinājumu, Ameriks kopā ar džeza mūziķi un komponistu Denisu Paškeviču trijatā nodibināja Mihaļicka fondu ar mērķi veicināt atbalstu džeza mūzikai.

  "Nosaucot fondu pirmā zināmā Latvijas džeza pianista Mihaļicka vārdā, radās doma izveidot īsu dokumentālo filmu par šo mūziķi un vidi, kurā viņš darbojies. Turklāt tikko kā klajā bija nākusi Indriņa Veitnera brīnišķīgā grāmata par Latvijas džeza pirmsākumiem. Ar Veitnera atbalstu un palīdzību uzsāku darbu pie šīs filmas" pavēstīja filmas režisors Ameriks.

  Filmas scenāriju veidojusi dramaturģe Lelde Stumbre un līdzās kinohronikām un fotogrāfijām filmā izmantota mākslinieces Ievas Putniņas animācija. Audiovizuālos materiālus restaurējis Kaspars Putriņš. Filmu ierunājos Artūrs Sebris, bet īsfilmas montāžu - Zigmārs Zilgalvis.

  https://www.youtube.com/watch?v=fB0pssfA4K0

  • Publicēta: 28.05.2020 15:22
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti