Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020" saņemti 50 pieteikumi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020" saņemti 50 pieteikumi

  Rīga, 15.sept., LETA. "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020" ir saņemti 50 pieteikumi, aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienība.

  Arī šogad balvas konkursā tiek vērtēti ne tikai objekti - ēkas, vides objekti, interjeri, ainavu arhitektūra, - bet arī procesi - notikumi, izdevumi, izstādes un projekti, kas atstājuši iespaidu gan uz arhitektūras nozari, gan sabiedrības emocijām.

  Latvijas Arhitektūras gada balvai iesniegti dažādi objekti, piemēram, "Pinumu paviljons", "Hanzas Perons", "Apres Covid birojs", Pavāru māja Līgatnē, Māra Štromberga BMX trase "Valmiera" un citi.

  "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020" pieteikto darbu vērtēšanu ir sākusi atlases žūrija - arhitekti un pagājušā gada balvu saņēmēji Brigita Bula, Artūrs Lapiņš, Ināra Caunīte un Vita Škapare, arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs, dizaineris Holgers Elers un mākslinieks Jānis Avotiņš.

  Iepazīstoties ar iesniegtajiem darbiem, žūrija izvērtē tādus aspektus kā ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb viengabalainība, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība. Nominanti, kuri tālāk pretendēs uz Latvijas Arhitektūras gada balvu, tiks paziņoti publiskā pasākumā oktobra otrajā nedēļā. Pēc šī posma darbu uzsāks fināla žūrija, kuras sastāvā būs ārvalstu pārstāvji, kā arī atlases žūrijas pārstāvis. Latvijas Arhitektūras gada balvas apbalvošanas ceremonija notiks 30.oktobrī.

  Latvijas Arhitektūras gada balvai var iesniegt darbus, kas tapuši arī agrāk par 2019.gadu, ja vien tie konkursam nav bijuši iesniegti iepriekš. Konkursam netiek pieņemti nerealizēti projekti vai nepabeigti objekti.

  "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020" nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti pasniegšanas svinīgajā ceremonijā.

  Pagājušajā gadā Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva jeb "Grand Prix" tika pasniegta arhitektei Brigitai Bulai par Sāls māju Pāvilostā. Gada balvas ieguva SIA "Arhitektes Ināras Caunītes biroja" un dizaina biroja "H2E" realizētā Alūksnes Bānīša stacija, SIA "MAAJA skan" jaunbūvētā Lubānas kapliča un SIA "Grupa93" organizētais "MadCity Riga 2018".

  • Publicēta: 15.09.2020 14:22
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti