Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Liepājas Radio teātris sezonu noslēgs ar vairākiem stāstiem Liepājas aktierkursa studentu izpildījumā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Liepājas Radio teātris sezonu noslēgs ar vairākiem stāstiem Liepājas aktierkursa studentu izpildījumā

  Rīga, 29.maijs, LETA. Liepājas Radio teātris sezonu noslēgs ar vairākiem stāstiem Liepājas aktierkursa studentu izpildījumā, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

  Lai nezaudētu saikni ar skatītājiem, iesākoties ārkārtējai situācijai valstī, aktrise Karīna Tatarinova sadarbībā ar "Rietumu radio" un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes atbalstu sāka jaunu projektu - Liepājas Radio teātris, kas "Rietumu radio" ēterā Liepājā un tās apkārtnē vai interneta tiešraidē visā Latvijā izskan piektdienu vakaros.

  Pieci raidījumi jau aizvadīti, bet sezonas noslēgumā gaidāms vēl pēdējais raidījums - šodien plkst.19 izskanēs stāsti, kurus radījuši Andris Kuprišs un Sergejs Timofejevs. Klausītājiem tiks piedāvāti pieci stāsti "Pirms izrādes", "Proletāriskā terapija", "Atteikums", "Melanholiskās slimības tipiskas lēkmes īss apraksts", kuru autors ir Kuprišs un Timofejeva stāsts "Kafejnīca". 

  Raidījumu veido režisors Dmitrijs Petrenko un Liepājas Universitātes aktieru kursa studenti - Kārlis Elvis Artejevs, Kintija Stūre, Artūrs Irbe, Valts Skuja, Madara Viļčuka, Kārlis Rūdolfs Ērglis, Hugo Puriņš un Madara Krživeca. Petrenko ne tikai veidojis šī raidījuma režiju, radījis muzikālo noformējumu, pats spēlējot klavieres, bet kopā ar studenti Agniju Dreimani ierunājis arī vienu no stāstiem. 

  "Šī man bija jauna pieredze - interesanta un neparasta, jo vienīgais izteiksmes līdzeklis ir skaņa. Un tas ir ļoti smalks līdzeklis - tā nedrīkst būt ilustratīva, jo tad zūd klātbūtnes efekts skatītājiem. Jā, uzskatu, ka tas ir skatītājs, ne klausītājs. Skaņai jāpalīdz rosināt skatītāja iztēli - lai izrāde norisinās nevis radio aparātā, bet iztēlē," par darbu šajā projektā sacīja Petrenko.

  Stāstu ierakstam palīdzējuši tapt Liepājas teātra skaņu operatori Ģirts Siliņš un Milda Ziemane, kā arī Nacionāla teātra skaņu operators Gints Rutks.

  Liepājas Radio teātris pie klausītājiem ar jauniem stāstiem atgriezīsies augustā. 

  • Publicēta: 29.05.2020 11:33
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti