Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgas cirks laidis klajā interaktīvu digitālo izrādi pilsētvidē
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rīgas cirks laidis klajā interaktīvu digitālo izrādi pilsētvidē

  Rīga, 17.sept., LETA. Rīgas cirks laidis klajā interaktīvu orientēšanās piedzīvojumu Rīgas vēsturiskajā centrā - projektu "Cirks pilsētā", kas bez maksas pieejama rīdziniekiem un pilsētas viesiem jebkurā diennakts laikā, aģentūru LETA informēja Rīgas cirka pārstāve Zane Volkinšteine.

  Viņa norādīja, ka "Cirks pilsētā" ir interaktīva izrāde ar spēles elementiem. Lai piedzīvotu šo izrādi, nepieciešams viedtālrunis, ar kura fotokameru palīdzību skenēt kvadrātkodus. Sākuma punkts atrodas pie Rīgas cirka ēkas, Merķeļa ielā 4, Rīgā. Tur izrādes skatītājus sagaidīs informatīvs plakāts ar kvadrātkodu, kuru noskenējot, būs iespēja uzzināt par spēles gaitu un nākamajiem kontrolpunktiem, no kuriem daļa ir redzama uzreiz, bet daļa atklāsies izrādes laikā.

  Izrādes-spēles stāsts ir piesaistīts Rīgas cirka vēsturiskās ēkas rekonstrukcijai - kamēr Merķeļa ielā notiek renovācijas darbi, cirka mākslinieki ir izklīduši pilsētā. Izrādes skatītāja uzdevums ir tos visus atrast un pārvest mājās līdz renovācijas darbu pabeigšanai.

  Kontrolpunkti ir Rīgas vēsturiskajā centrā izvietotas plāksnītes ar kvadrātkodiem, kas dod iespēju noskatīties video ar mākslinieku priekšnesumiem. Spēles gaitā būs iespēja arī apgūt dažādu cirka disciplīnu trikus. Kontrolpunkti nav izvēlēti nejauši - izraudzītas vietas, kas saistītas ar Rīgas cirka vēsturi - katrā punktā būs iespēja savā ekrānā uzzināt par notikumiem, kas cirku saista ar konkrēto vietu.

  Izrādē piedalās cirka mākslinieki, Rīgas cirka skolas esošie un bijušie pasniedzēji Dmitrijs Pudenko, Aleksejs Smolovs, Maija Sukute, Valērijs Komisarenko un Gabriels Gots. Savukārt izrādes režisors ir mākslinieks no Lielbritānijas Džeisons Duprī.

  Volkinšteine uzsvēra, ka punktu apmeklēšanas secība ir katra spēles dalībnieka brīva izvēle, tomēr loģiskākais maršruts veidosies, dodoties virzienā uz Alfrēda Kalniņa ielu un tālāk - pretēji pulksteņrādītāju virzienam. Kad visi kontrolpunkti būs atrasti, skatītājs būs ticis pie vairākiem burtiem, kurus saliekot kopā vārdā un ievadot paroles lauciņā, izrādes skatītāji iegūs pieeju fināla priekšnesumam.

  Pagaidām "Cirks pilsētā" pieejams latviešu valodā, bet no oktobra būs iespēja izvēlēties arī krievu vai angļu versijas.

  • Publicēta: 17.09.2021 15:16
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti