Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Šogad peldsezonā no ūdenstilpēm izcelti 63 bojāgājuši cilvēki
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Šogad peldsezonā no ūdenstilpēm izcelti 63 bojāgājuši cilvēki

  Rīga, 22.sept., LETA. Šogad peldsezonā izglābti 29 cilvēki, bet no ūdenstilpēm tika izcelti 63 bojāgājuši cilvēki, tai skaitā viena nepilngadīga persona, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

  15.septembrī visā Latvijā noslēdzās oficiālā peldēšanas sezona.

  Bojāgājuši cilvēki no ūdenstilpēm tiek izcelti ne tikai peldsezonā. Ne visos gadījumos bojāejas iemesls ir bijusi noslīkšana, un ziņas par noslīkušiem cilvēkiem apkopo Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs.

  Šogad kopumā VUGD no ūdenstilpēm ir izcēlis 86 bojāgājušus cilvēkus.

  2020.gadā laika posmā no maija līdz septembrim tika izglābti 32 cilvēki, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet atpūta pie ūdens pērn traģiski beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā piecām nepilngadīgām personām. Pērn kopumā no ūdenstilpēm tika izcelti 122 bojāgājuši cilvēki.

  Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem.

  Kā biežākie iespējamie iemesli nelaimes gadījumiem bijusi peldēšanās reibumā, glābšanas vestu neizmantošana braucot ar ūdenstransporta līdzekļiem. Tāpat pieaugušie bērni uz piepūšamiem matračiem un rotaļu laivām tikuši ienesti jūrā. Starp iemesliem ir arī pārgalvīga peldēšanās un bērnu nepieskatīšana.

  • Publicēta: 22.09.2021 12:21
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti