Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latviešu valodas aģentūra publicē grāmatu un sāk jaunu valodas akciju "Izdaiļo valodu"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latviešu valodas aģentūra publicē grāmatu un sāk jaunu valodas akciju "Izdaiļo valodu"

  Rīga, 22.febr., LETA. Starptautiskajā dzimtās valodas dienā Latviešu valodas aģentūra sāk jaunu valodas akciju "Izdaiļo valodu" ar mērķi turpināt valodas bagātības cildināšanu, aģentūru LETA informēja Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Ieva Vāvere.

  Līdztekus akcijas norisei, aģentūra Starptautiskajā dzimtās valodas dienā, 21.februārī, publicēja grāmatu "Mans latviskākais vārds".

  Vāvere norādīja, ka latviskākā vārda meklējumos bija aicināti piedalīties visi, kas prot latviešu valodu vai vēl tikai apgūst to. Kopumā tika iesniegts 1360 vārdu un izvēles skaidrojumu no Latvijas un daudzām citām pasaules valstīm, piemēram, Apvienotās Karalistes, ASV, Austrālijas, Beļģijas, Čehijas, Horvātijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas. 

  Noslēguma balsojumā par latviskāko izvēlēts vārds "rupjmaize" - kā visa latviskā simbols, ko novērtējam gan mājās, gan ārpus Latvijas. Nozīmīgākie latviskie vārdi nu ir apkopoti un izdoti grāmatā "Mans latviskākais vārds". Vārdi tajā sakārtoti alfabēta secībā, pie katra burta īpaši izceļot tos, kuru iesniedzēji bija dalījušies arī ar sirsnīgiem un aizkustinošiem stāstiem vai skaidrojumiem. 

  Atveidotos vārdus papildina mākslinieces Lotes Vilmas Vītiņas zīmētās ilustrācijas, savukārt grāmatas beigās savās pārdomās par akcijā iesniegtajiem vārdiem dalās valodniece Sanda Rapa, filozofs Māris Kūlis un dzejnieks Kārlis Vērdiņš.

  Vāvere atzīmēja, ka no pirmdienas tiks publicēti sabiedrībā zināmu personu stāsti par viņu izvēlētajiem daiļajiem vārdiem, tie būs skatāmi interneta vietnē "https://vards.valoda.lv", kā arī Latviešu valodas aģentūras sociālo tīklu vietnēs. Pirmais ar savu stāstu jau dalījies Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs, literatūrzinātnieks, rakstnieks Arno Jundze.

  Akcija norisināsies līdz 4.maijam, savukārt grāmatu "Mans latviskākais vārds" var iegūt "valoda.lv".

  • Publicēta: 22.02.2021 15:08
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti