Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lipkes memoriālā varēs ar kuratoru apskatīt holokaustā izdzīvojušā rīdzinieka Borisa Lurjes izstādi
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Lipkes memoriālā varēs ar kuratoru apskatīt holokaustā izdzīvojušā rīdzinieka Borisa Lurjes izstādi

  Rīga, 30.jūl., LETA. Žaņa Lipkes memoriālā varēs kopā ar kuratoru apskatīt holokaustā izdzīvojušā rīdzinieka Borisa Lurjes izstādi, aģentūru LETA informēja memoriāla direktore Lolita Tomsone.

  Viņa pavēstīja, ka "Boriss Lurje. Rīgā" ir holokaustā izdzīvojušā rīdzinieka trešā izstāde Latvijā. Pēc Tomsones paustā, šoreiz tā ir ļoti personīga, Lurjes Rīgas stāsts par pilsētu, kurā viņš gāja skolā, karam sākoties, viņš tika ieslodzīts geto un nometnēs, zaudēja Rumbulā savu māti, māsu un mīļoto Ļubu, klases biedrus un draugus.

  Savietojot Lurjes memuārus par pirmskara un kara laika Rīgu ar mākslas darbiem, atklājas to nepastarpinātā nozīme. Vairāki muzejā apskatāmie darbi nekad nebija domāti svešām acīm, tas bija Lurjes mēģinājums neaizmirst to, par ko bija pieklājīgi klusēt, pauda Tomsone.

  Izstādei ir vairākas daļas. Piemēram, Rīga iezīmē Lurjem svarīgākās vietas pilsētas kartē ar autobiogrāfisko tekstu un videoinstalācijas palīdzību, kas rekonstruē viņa 1975.gada Rīgas apmeklējumu. Persona atklāj ģimenes traģēdiju, ieskatoties Lurjes "Personīgo zīmējumu" ciklā un arhīva materiālos.

  Savukārt "NO!art" piedāvās Lurjes nolieguma mākslas izlasi. Darbnīca veidota kā mākslinieka Ņujorkas darbnīcas rekonstrukcija - lasītava un mediatēka.

  Līdz svētdienai, 1.augustam, izstāde apskatāma pilnībā. Sestdien, 31.jūlijā, plkst.12 un 15 tiek piedāvātas divas ekskursijas kuratora Raivja Sīmansona pavadībā. Pieteikties var, rakstot uz e-pasta adresi "info@lipke.lv". Vēlāk muzejā paliks tikai tā izstādes daļa, kas attiecas uz Rīgas geto un Lurjes kara laika atmiņām, zudušo tuvinieku ēnām Rumbulā.

  • Publicēta: 30.07.2021 15:05
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti