Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls piedāvās plašu koncertu programmu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls piedāvās plašu koncertu programmu

  Rīga, 30.jūl., LETA. Sestdien, 1.augustā, plkst.16 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde" ar 18.gadsimta mūzikas programmu "Apgaismības laikmeta klaviermūzika" atklās "Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu 2020", aģentūru LETA informēja Rīgas Senās Mūzikas centra pārstāve Laura Šarova.

  Koncertā uzstāsies taustiņinstrumentu virtuoze Varvara Manukijana no Vācijas un baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" diriģenta Māra Kupča vadībā. Festivāls norisināsies līdz 3.septembrim.

  Šarova stāsta, ka Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls (RVMDF) ir īpaši gaidīts vasaras notikums, kurā skatītāji un klausītāji var smelties enerģiju, atgūt harmoniju un kaut uz brīdi iejusties augsti izglītoto un smalkjūtīgo baroka laika galminieku ādā. 

  Visi festivāla koncerti tiek atskaņoti tikai un vienīgi ar vēsturisko mūzikas instrumentu oriģināliem vai to kopijām. Tā, piemēram, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Rīgas Senās Mūzikas centru un Rīgas Vēsturiskā Teātra un mūzikas biedrību 2018.gadā ir iegādājusies Mocarta laika āmuriņklavieres, 1780.gada "Stein" modeļa kopiju.

  Atklājot festivālu, 50 cilvēku publikai pieejamā koncertā klausītāji aicināti izbaudīt Mocarta laika klavieru skanējumu un iepazīt tādu 18.gadsimta komponistu kā Vincenzo Manfredini un Ignaca Jozefa Pleijela daiļradi, kā arī vienu no mīļākajiem Kurzemes hercogienes Dorotejas komponistiem - Johanu Gotlību Naumanu, sacīja Šarova.

  Ieeja visos koncertos ir bez maksas, aizpildot pieteikuma anketas, kas atrodamas mājaslapā "www.earlymusic.lv" un "Facebook" kontā "Early music in Latvia".

  Koncertu laikā tiks stingri ievēroti visi aktuālie drošības pasākumi, uzsvēra festivāla organizatori.

  • Publicēta: 30.07.2020 10:08
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti