Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Nacionālajā operā atgriezīsies Džakomo Pučīni operas "Toska" iestudējums
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Nacionālajā operā atgriezīsies Džakomo Pučīni operas "Toska" iestudējums

  Rīga, 25.sept., LETA. Oktobra sākumā Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) atgriezīsies Džakomo Pučīni operas "Toska" iestudējums, aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.

  Viņa pavēstīja, ka trīs izrādēs oktobrī Toskas lomu dziedās Liene Kinča, Skarpijas lomu - Samsons Izjumovs. 4.okotbrī un 15.oktobrī Kavaradosi lomu interpretēs Andris Ludvigs, bet 6.oktobrī - pasaulslavenais tenors Aleksandrs Antoņenko. Pie diriģenta pults "Toskas" izrādēs stāsies Mārtiņš Ozoliņš.

  Pēc Treiles paustā, starptautiski pazīstamā režisora, Maskavas Helikona operas vadītāja Dmitrija Bertmana radītajā iestudējumā operdīvas Toskas un mākslinieka Kavaradosi kaislība tiek izspēlēta Romas krāšņajos interjeros. Greznās telpas kļuvušas par fonu arī Toskas un slepenpolicijas priekšnieka Skarpijas attiecību peripetijām un atrisinājumam, kas pēdējā cēlienā kulminē Toskas zemapziņā.

  "Toskas" uzvedumu veidojuši scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, videomāksliniece Katrīna Neiburga un gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss. "Toskas" iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2004.gadā.

  • Publicēta: 25.09.2020 15:57
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti