Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ar koncertu "Kazanova uz planētas Zeme" atklās festivālu "Windstream"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Ar koncertu "Kazanova uz planētas Zeme" atklās festivālu "Windstream"

  Rīga, 22.sept., LETA. Ar koncertu "Kazanova uz planētas Zeme" 2.oktobrī Lielajā ģildē orķestris "Rīga" atklās 12. festivāla "Windstream" rudens cēlienu un jauno koncertsezonu, aģentūru LETA informēja orķestra pārstāve Lana Kazlauskiene.

  Pēc viņas paustā, piedaloties čellistam Ērikam Kiršfeldam un sieviešu vokālajam sekstetam, diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā izskanēs nīderlandiešu komponista Johana de Meija mūzikas programma pūtēju orķestrim.

  Kazlauskiene atzīmēja, ka Ņujorkas štatā, ASV, dzīvojošais nīderlandiešu izcelsmes komponists un diriģents de Meijs ir viens no pasaulē pieprasītākajiem oriģinālmūzikas un aranžējumu autoriem pūtēju orķestrim - oktobrī vien viņa mūzika skanēs koncertzālēs Nīderlandē, Beļģijā, Šveicē, Japānā un ASV. Komponējot de Meijs nereti iedvesmu smeļas vizuālās mākslas, mūzikas vēstures un literatūras pasaulē. Trīs opusi, kurus atskaņos orķestris "Rīga", nav izņēmums, akcentēja orķestra pārstāve.

  Viņa pavēstīja, Kiršfelda čella balss atklās pasaulslavenā sieviešu valdzinātāja dēkas Koncertā čellam ar orķestri "Kazanova". Klausītāji varēs sekot līdzi Kazanovas piedzīvojumu pilnās dzīves spraigākajām epizodēm: arestam un nokļūšanai bēdīgi slavenajā Pjombi cietumā Venēcijā, dzīvei ieslodzījumā un bēgšanai. De Meijs šo skaņdarbu veltījis itāļu operas meistaram Džakomo Pučīni.

  Kazlauskiene norādīja, ka ideja 2009.gadā tapušajai "Holandiešu meistaru svītai" dzimusi, aplūkojot Holandes Zelta laikmeta gleznotāju darbus Nacionālajā muzejā Amsterdamā. Orķestris atskaņos svītas trešo - noslēdzošo daļu "Prinča diena".

  Savukārt Trešā simfonija "Planēta Zeme", kurā orķestrim pievienosies sieviešu vokālais sekstets Ineses Romancānes vadībā, izskanēs kā oda dzīvības enerģijai uz mūsu planētas. Simfoniju komponists iecerējis kā savdabīgu Gustava Holsta slavenās orķestra svītas "Planētas" turpinājumu.

  Kazlauskiene norādīja, ka "Winsdstream" ir tikšanās ar dažādu žanru mūziku. 10.oktobrī gaidāms vērienīgs festivāla noslēguma koncerts "Katedrāle un roks", kurā pirmatskaņojumu piedzīvos latviešu leģendārās rokgrupas "Katedrāle" dibinātāju Viļņa Šmīdberga un Gunāra Šimkus jaundarbs. Koncertā skanēs arī britu komponista Džona Lorda vēsturiskais "Koncerts grupai ar orķestri".

  • Publicēta: 22.09.2021 12:21
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti