Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ar jaunām vakcinācijas vietām vakcinēšanās kapacitāti plāno celt līdz 100 000 pošu nedēļā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Ar jaunām vakcinācijas vietām vakcinēšanās kapacitāti plāno celt līdz 100 000 pošu nedēļā

  Rīga, 13.okt., LETA. Līdz sestdienai, 16.oktobrim, Latvijā tiks atvērti pieci jauni vakcinācijas pret Covid-19 centri, no kuriem trīs būs Rīgā, bet pa vienam - Daugavpilī un Madonā, žurnālistiem trešdien pavēstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

  Savukārt nākamās nedēļas laikā tiks atvērti vēl astoņi vakcinācijas centri, kopskaitam sasniedzot 16. Vakcinācija centros notiks gan pēc pieraksta 8989 vai "manavakcina.lv", gan pēc dzīvās rindas principa, turklāt senioriem no 65 gadiem tiks nodrošināta priekšroka, pieņemot plūsmā, kas paredzēta iedzīvotājiem ar pierakstu.

  Pašreizējais Vakcinācijas projekta nodaļas mērķis ir palielināt nedēļas vakcinācijas kapacitāti līdz 100 000 potēm. Plānots, ka 41 000 vakcinācijas epizožu nodrošinās ārstniecības iestādes, 16 000 - tirdzniecības centros esošie punkti, 15 000 - vakcinācijas centri Rīgā, 12 000 - ģimenes ārstu prakses un 10 000 - vakcinācijas centri citās pašvaldībās.

  Rīgā centrus plānots atvērt Ķīpsalas hallē, ""Rimi" Olimpiskajā centrā" un konferenču kompleksā "Atta Centre". Pēc Juhņēvičas sacītā, centru kapacitāte būs 4000 vakcinācijas epizodes dienā, darba laiks - no plkst.9 līdz plkst.20 un tie strādās bez brīvdienām.

  Vakcinācijas centrs Daugavpils Olimpiskajā centrā, pēc nodaļas sniegtās informācijas, būs vaļā no 15.oktobra, Madonas Sporta centra vakcinācijas punktu vērs vaļā 16.oktobrī, taču vēlāk atvērsies papildu centri Jūrmalā, Liepājā, Aizkrauklē, Balvos, Bauskā, Talsos un Valmierā.

  Aizvien tiks saglabāti tirdzniecības centros esošie vakcinācijas punkti. Taču, ņemot vērā jaunos ierobežojumus, pēc Juhņēvičas sacītā, atsevišķu punktu lokācijas varētu mainīties, proti, tur, kur tie līdz ar jaunajām prasībām nebūs pieejami nevakcinētajām personām, vakcinācijas punktus pārvietos uz tirdzniecības centru stāvlaukumiem. Tāpat no nākamās nedēļas šajos vakcinācijas punktos vakcinēties varēs tikai pēc pieraksta, taču senioriem no 65 gadu vecuma aizvien tiks nodrošināta priekšroka un viņi vakcinēties varēs arī bez pieraksta.

  Daļa tirdzniecības centros esošo vakcinācijas punktu turpinās darboties bez izmaiņām, to vidū būs centri "Riga Plaza", "TOP Valdlauči" un "Ikea" veikalos, kamēr citos gadījumos tiks mainīta ieeja vai lokācija. "Galerija Centrs" esošajā vakcinācijas punktā ieeja būs no Teātra ielas puses, Imantas tirgū vakcinācijas punkts tiks pārcelts pie ieejas, lielveikala "Dole" gadījumā plānots atvērt mobilo punktu stāvvietā līdz nedēļas nogalei, savukārt tirdzniecības centrā "Akropole" no ceturtdienas tiks izvietoti mobilie punkti, taču sākot no pirmdienas pie tirdzniecības centra "B" ieejas sāks darboties vakcinācijas telts.

  Tirdzniecības centra "Alfa" gadījumā vakcinācijas punkts nestrādās līdz ceturtdienai (visi pieraksti tiek pārcelti uz Juglas medicīnas centru), taču no rītdienas sāks darboties mobilais punkts lielveikala stāvvietā. Tirdzniecības centra "Domina" gadījumā vakcinācija punkts tiks izveidots skvērā pie "C" ieejas, savukārt "Origo" gadījumā nākošās nedēļas sākumā plānots atvērt vakcinācijas punktu tirdzniecības centra sarkanajā zonā.

  Lielveikalā "Galerija Rīga" no 15.oktobra plānots atvērt vakcinācijas punktu sarkanajā zonā, taču līdz tam visi pieraksti tiek pārcelti uz klīniku "Piramīda" Kalnciema ielā.

  Preses konferencē arī "Veselības centru apvienības" valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa un "Veselības centrs 4" valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds apliecināja, ka šobrīd norit intensīvs darbs, nodrošinot vakcināciju pie pieauguša iedzīvotāju pieprasījuma. Vienlaikus Rēvalds arī piebilda, ka uzņēmums šobrīd aktīvi rekrūtē papildu darbaspēku.

  No piektdienas, 15.oktobra, sāksies jauns izbraukuma vakcinācijas projekts, kura laikā potēšanās pret Covid-19 punkti tiks izveidoti virknē Rīgas apkaimju, žurnālistiem pavēstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

  Kopumā tiks izmantoti trīs speciāli pielāgoti autobusi, kuri attiecīgajā apkaimē būs pieejami aptuveni trīs līdz četras stundas. Vakcinācija notiks pēc tā dēvētās dzīvās rindas principa, proti, bez iepriekšējas reģistrācijas.

  Projekts tiks īstenots Mežciemā, Teikā, Maskavas forštatē, Pļavniekos, Centra rajonā, Bolderājā, Dārziņos, Sarkandaugavā, Āgenskalnā un citās Rīgas apkaimēs. Kopumā plānots viesoties 49 vietās Rīgā.

  Pēc nodaļas sniegtās informācijas, šajos punktos būs pieejamas ražotāju "Pfizer"/"BioNTech" un "Johnson&Johnson" vakcīnas, autobusu kapacitāte būs līdz 100 vakcinācijas epizodēm katrā mobilajā punktā, dienā veidojot kopējo kapacitāti 900 vakcinācijas epizožu apmērā.

  Autobusi tiks izvietoti pie iedzīvotāju apmeklētiem punktiem, piemēram, veikaliem vai tirgiem. Tāpat lokācija tiks izvēlēta pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju māju masīviem.

  "Izvietojam speciāli pielāgotu autobusu, kurš ir pārveidots par vakcinācijas punktu, (..) un novietojam šos autobusus pie iedzīvotāju apmeklētiem punktiem, tuvāk iedzīvotāju masīviem, lai vieglāk arī ir tiem, kuriem ir pārvietošanās grūtības," skaidroja Juhņēviča.

  Vakcinācijas nodaļa plāno arī publiski izplatīt grafikus ar informāciju par to, kad un kuros laikos iedzīvotājiem būs iespēja vakcinēties šajos punktos. Šī informācija būs pieejama Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī portālā "riga.lv". Tāpat plānots izvietot plakātus "Rīgas namu pārvaldnieka" apsaimniekotajos namos un liftos, kā arī "Rīgas satiksmes" transportlīdzekļos.

  Vienlaikus aizvien plānots turpināt nodrošināt izbraukuma vakcinācijas tajās Latvijas vietās, kur šobrīd ir zema vakcinācijas aptvere un vakcinācijas kapacitāte.

  • Publicēta: 13.10.2021 18:55
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Saistītās tēmas

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti