Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Balvu par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā piešķir Baibai Māzerei
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Balvu par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā piešķir Baibai Māzerei

  Rīga, 22.febr., LETA. Noskaidroti Jūrmalas "Gada balvas kultūrā 2020" laureāti. Balva par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā piešķirta jūrmalniecei, māksliniecei, mākslas pedagoģei un ilggadējai Jūrmalas Vēstures un mākslas biedrības vadītājai Baibai Māzerei, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Inese Krieviņa.

  Māksliniece darbojusies dizaina un lietišķās grafikas jomā, veidojusi interjera projektus, tomēr visvairāk strādājusi akvareļa tehnikā - gan portreta žanrā, gan ainavā.

  Daudzus gadus Māzere Jūrmalas iedzīvotājiem vadījusi zīmēšanas un gleznošanas kursu "Mūžu dzīvo, mūžu mācies". Saviem audzēkņiem mākslas pedagoģe sniegusi zināšanas un prasmes kompozīcijā, koloristikā un mākslas teorijā un palīdzējusi viņiem pašiem sevī atklāt radošumu un uzdrīkstēšanos savas emocijas paust mākslas darbā.

  Ilgus gadus Baiba Māzere ir bijusi Jūrmalas Vēstures un mākslas biedrības valdes priekšsēdētāja. Viņas vadībā realizēti daudzi nozīmīgi kultūras projekti, izdotas grāmatas un mākslas katalogi, tapušas izstādes. 

  Pamanāmākais biedrības projekts, kurā ieguldīts vairāku gadu darbs, ir realizētais vides mākslas objekts "Aspazija kāpās", kas bagātina un rotā Jūrmalu, un ir kļuvis par iecienītu apskates objektu Jūrmalā.

  "Gada balva kultūrā 2020" piešķirta biedrības "Kronenbergs un draugi" vadītājai Ilzei Saulītei-Jansonei un radošajai komandai par Alberta Kronenberga grāmatas "Tuntuļu Jurītis" ceturto izdevumu.

  Jaunizveidotais "Tuntuļu Jurīša" izdevums atgādina par Alberta Kronenberga saistību ar Jūrmalu un stāstu par mazo zēnu Jurīti no sendienām "pārnes" uz mūsdienu Jūrmalu. Jaunajā izdevumā Kronenberga oriģinālzīmējumi iekļauti Indras Kalvānes radītajās Jūrmalas fotogrāfijās, kurās grāmatas maketa dizaina veidotājs Raimonds Ivanovskis "iedzīvinājis" Kronenberga melnbaltos zīmējumus, darbam piešķirot jaunas krāsas un jaunas sajūtas.

  Nominācijā "Par Jūrmalas tēla popularizēšanu", par mākslinieciski augstvērtīgu un funkcionālu vides objektu izveidi, apbalvoti divi laureāti. Tēlniekam Kristapam Gulbim piešķirta balva par vides objektu "Jūrmalas baltā kaija". Balvu par vides objekta "Čiekurs" izveidi saņēmis arhitekts Didzis Jaunzems.

  Nominācijā "Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskos konkursos" apbalvota Jūrmalas Mūzikas vidusskolas ceturtās klavierspēles klases audzēkne Sandija Leja, pedagoģe Ieva Prince.

  Nominācijā "Par spilgtāko kultūras notikumu Jūrmalas apkaimēs" balva par Japānas kultūras nedēļas rīkošanu piešķirta Jūrmalas Mākslas skolai, direktore Taiga Vaišļa un radošā komanda: Dace Greiziņa, Antons Vaivods, Kristīne Belte, Sandra Bremane un Dace Starka.

  Nominācijā "Par kultūras notikumu digitālajā vidē" - divi laureāti. Balvu par muzeja "Aspazijas māja" video stāstu "Iz pagājības" veidošanu saņem "Aspazijas mājas" radošā komanda - Dace Kaukule un Signe Cīrule, savukārt balva par teātra vēstures un pasaku audiovizuālo lasījumu ciklu veidošanu piešķirta Jūrmalas teātra radošajai komandai, projektu vadītājs Mārtiņš Kagainis.

  Skatītāju simpātijas un balvu nominācijā "Skatītāju simpātiju balva par spilgtāko kultūras pasākumu Jūrmalā" ieguvis notikums - festivāla "Rīga - Jūrmala" muzikālie vakari Dzintaru pludmalē. Balva piešķirta festivāla "Rīga - Jūrmala" radošajai komandai, festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna.

  Kā informē pašvaldība, spilgtākie gada notikumi Jūrmalas kultūrā tiek novērtēti astoņpadsmito reizi.

  Jūrmalas pilsētas nozīmīgākajam apbalvojumam kultūras jomā - "Gada balvai kultūrā 2020" - kopumā tika izvirzīti 74 notikumi. Skatītāju simpātiju balvai pieteikti 24 dažādi pasākumi. Apbalvojumi kultūrā piešķirti septiņās nominācijās.

  • Publicēta: 22.02.2021 15:08
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti