Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvijā rūpniecības produkcijas apmēra kāpums jūlijā straujāks nekā ES un eirozonā vidēji
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Latvijā rūpniecības produkcijas apmēra kāpums jūlijā straujāks nekā ES un eirozonā vidēji

  Rīga, 15.sept., LETA. Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šogad jūlijā salīdzinājumā ar 2020.gada septīto mēnesi palielinājusies par 8,4%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" trešdien publicētie dati par 26 ES dalībvalstīm.

  Kāpums jūlijā gada griezumā reģistrēts visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejama informācija, izņemot Portugālē (-0,1%), bet straujākais tas bijis Beļģijā (+26,4%), Īrijā (+19,2%), Lietuvā (+15%), Dānijā (+13,5%) un Polijā (+12,5%). Igaunijā rūpniecības produkcijas izlaide pieaugusi par 9,9%.

  Vienlaikus ES dalībvalstīs vidēji rūpniecības produkcijas izlaide jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo mēnesi pirms gada pieauga par 8,3%, bet eirozonā - par 7,7%.

  Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - jūniju - rūpniecības produkcijas izlaide ES palielinājusies par 1,4%, bet eirozonā - par 1,5%.

  Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi rūpniecības produkcijas izlaide pieaugusi 20 valstīs, straujākais kāpums bijis Īrijā (+7,8%), Beļģijā (+5%) un Portugālē (+3,5%), bet kritums reģistrēts Lietuvā (-2%), Slovēnijā (-1,8%), Horvātijā (-1,6%), Rumānijā (-1%), Ungārijā (-0,5%) un Maltā (-0,1%). Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies par 0,8%, bet Igaunijā - par 0,3%.

  Dati ne gada, ne mēneša salīdzinājumā nav pieejami par Kipru.

  • Publicēta: 15.09.2021 12:17
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti