Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

VKKF turpmāk vadīs Valts Ernštreits
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  VKKF turpmāk vadīs Valts Ernštreits

  Rīga, 24.sept., LETA. Sanākot uz pirmo sēdi jaunajā sastāvā, Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padome par fonda padomes priekšsēdētāju ievēlēja Literatūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāju Valtu Ernštreitu, bet par priekšsēdētāja vietnieci - Teātra mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāju Zani Kreicbergu, aģentūru LETA informēja fonda pārstāve Jana Vērdiņa.

  LETA jau vēstīja, ka 15.septembra sēdē Ministru kabinets apstiprināja rīkojumu par jaunu VKKF padomes sastāvu, beidzoties pilnvaru termiņam lielākajai daļai no līdzšinējās padomes locekļiem.

  VKKF padomi veido Vizuālās mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Elita Ansone, Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede, Literatūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Ernštreits, Dizaina un arhitektūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Māra Ābele.

  Tāpat padomē strādās Kultūras mantojuma nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Ginta Gerharde-Upeniece, Teātra mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Kreicberga, Finanšu ministrijas Budžeta departamenta Izglītības, zinātnes, kultūras un sporta finansēšanas nodaļas vecākais eksperts Jānis Lejietis, Tradicionālās kultūras nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Ieva Vītola.

  VKKF padomē ir arī Nacionālās kultūras padomes locekle Baiba Moļņika, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), Filmu mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Jānis Putniņš, Mūzikas un dejas mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozols un Latvijas Radošo savienību padomes pārstāve Daiga Šiliņa.

  Vērdiņa norādīja, ka saskaņā ar VKKF likumu tā padomes dalībnieku pilnvaru laiks ir divi gadi, un padomes locekļi, arī padomes priekšsēdētājs, padomē drīkst darboties ne vairāk kā vienu pilnvaru laiku pēc kārtas.

  VKKF pārvaldes augstākā institūcija ir Ministru kabineta apstiprināta padome. VKKF padomes sastāvā ir kultūras ministrs, Finanšu ministrijas, Nacionālās kultūras padomes, Radošo savienību padomes, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji un katras nozaru ekspertu komisijas priekšsēdētājs.

  Fonda padomes pilnvaru laiks ir divi gadi. Fonda padomes locekļi VKKF padomē drīkst darboties ne vairāk kā vienu pilnvaru laiku pēc kārtas. VKKF padome lemj par VKKF darbības stratēģiju, nosaka gada prioritātes kultūras projektiem, izsludina un organizē projektu konkursus, sadala fonda līdzekļus kultūras projektu īstenošanai, norādīja Vērdiņa.

  • Publicēta: 24.09.2020 16:39
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti