Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgā ar savu vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies pianists Grigorijs Sokolovs
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Rīgā ar savu vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies pianists Grigorijs Sokolovs

  Rīga, 11.maijs, LETA. Latvijas Nacionālajā operā 23.maijā plkst.19 Hermaņa Brauna fonds aicina uz pianista Grigorija Sokolova vienīgo koncertu Baltijā.

  Kā aģentūru LETA informēja fondā, koncerta programmā izskanēs Ludviga van Bēthovena, Johannesa Brāmsa un Roberta Šūmaņa mūzika.

  1966.gadā Sokolovs, būdams sešpadsmit gadus vecs devītās klases audzēknis no toreizējās Ļeņingradas, radīja sensāciju, kļūdams par Trešā Starptautiskā Čaikovska konkursa uzvarētāju. Par pirmās prēmijas piešķiršanu Sokolovam nobalsoja 16 no 20 žūrijas dalībniekiem.

  Kopš pagājušā gadsimta 70.gadiem Sokolovs koncertē visā pasaulē, taču labprātāk - Eiropā. No 2000.gadu vidus pianists ir atteicies no koncertiem kopā ar orķestriem un sniedz tikai solokoncertus.

  Divas reizes pēc kārtas - 2003. un 2004.gadā - viņš kļuvis par Franko Abjati prēmijas laureātu. Akadēmiskās mūzikas laukā ik gadu to piešķir Itālijas Nacionālā mūzikas kritiķu asociācija.

  2008.gadā Sokolovam piešķirta Arturo Benedeti Mikelandželi prēmija, bet 2009.gadā viņš izvēlēts par Zviedrijas Karaliskās mūzikas akadēmijas locekli.

  • Publicēta: 11.05.2022 23:48
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti