Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Operas ēku Aspazijas bulvārī iegulda LNOB pamatkapitālā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Operas ēku Aspazijas bulvārī iegulda LNOB pamatkapitālā

  Rīga, 14.sept., LETA. Valdība otrdien nolēma ieguldīt VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" (LNOB) pamatkapitālā valsts nekustamo īpašumu Aspazijas bulvārī 3, Rīgā - operas un baleta ēku, kurā tāpat kā līdz šim tiks turpināta LNOB funkciju nodrošināšana.

  Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas pārstāve Dace Vizule, LNOB turpinās darbību Aspazijas bulvāra 3 ēkā, lai radītu daudzveidīgas un kvalitatīvas profesionālās operas un baleta mākslas izrādes, nodrošinot repertuāra plašumu un veicinot jaunradi, kā arī nacionālās identitātes nostiprināšanu.

  Tāpat LNOB ēkā turpinās nodrošināt profesionālās operas un baleta mākslas popularizēšanu un pieejamību plašai Latvijas sabiedrībai, ar operas un baleta izrāžu starpniecību sekmēt bērnu un jauniešu personības veidošanos un popularizēt Latvijas operas un baleta mākslas sasniegumus ārvalstīs, apgūt starptautisko pieredzi operas un baleta mākslas jomā, veicinot izcilību, kā arī nodrošināt kapitālsabiedrības finanšu, tehniskās un tehnoloģiskās darbības efektivitāti un ilgtspēju.

  Operas nama Aspazijas bulvārī 3 turpmākā uzturēšana tiks nodrošināta no KM dotācijas VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" un tās pašu finanšu līdzekļiem.

  LNOB valdes loceklis Sandis Voldiņš atzīmēja, ka Latvijas Nacionālās operas ēkas nodošana LNOB pamatkapitālā pavērs plašākas iespējas finansējuma piesaistei ēkas atjaunošanā, lai novērstu tehniskajā atzinumā konstatētos būtiskākos trūkumus.

  "Jau patlaban esam pabeiguši dažus neatliekamos darbus, kā arī uzsākuši apjomīgu ugunsdrošības automātiskās sistēmas izbūves projektu. Attiecībā uz turpmāk veicamajiem darbiem ēkā veicam ilgtermiņa investīciju plāna izstrādi, meklējot finansējuma avotu katrai konkrētajai vajadzībai," pauda Voldiņš.

  KM pārstāve skaidroja, ka kapitālsabiedrība paredz veikt būtiskākos rekonstrukcijas projektus nekustamajā īpašumā atbilstoši 2019.gada rudenī veiktajam ēkas tehniskās apsekošanas atzinumam, kurā konstatēts, ka Latvijas Nacionālās operas ēka kopumā ir apmierinošā tehniskā stāvoklī ar vidēji svērto nolietojumu 40%, tomēr atsevišķi ēkas elementi un inženiersistēmas ir nepamierinošā tehniskā stāvoklī. Nepieciešamos pārbūves un remonta darbus plānots segt no kapitālsabiedrības ieņēmumiem, kā arī no piesaistītā Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma.

  Jau ziņots, ka valdība 2020.gada februārī lēma LNOB ēku no iepriekšējā īpašnieka - Rīgas domes - bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot KM valdījumā.

  • Publicēta: 14.09.2021 14:53
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti