Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Klajā nākusi Raimonda Paula džeza skaņu plate
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Klajā nākusi Raimonda Paula džeza skaņu plate

  Rīga, 14.janv., LETA. Džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē izdota Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda skaņu plate "Jazz suites: Reimagined!" jeb "Džeza cikli" - no jauna ieskaņotās maestro džeza svītas.

  Kā aģentūru LETA informēja izdevniecības vadītājs Mareks Ameriks, skaņu platē iekļautas pianista un komponista Paula pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados komponētās džeza svītas, kas no jauna ieskaņotas Latvijas Radio studijā, maestro muzicējot kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

  Ierakstā var klausīties instrumentālo džeza svītu "Dienvidu akvareļi", kā arī fragmentus no svītām "Melnās krāsas", "Kalnu skices" un "Iespaidi", bet skaņu plati atklāj skaņdarbs "Instrumentu parāde (Orķestranti)", kas kā pirmais atskaņots vairākos bigbenda koncertos. Aranžijas bigbendam veidojis Latvijas Radio bigbenda vadītājs un diriģents, saksofonists Kārlis Vanags, bet kā viesis ierakstā piedalās vibrafonists Miķelis Dzenuška.

  Ieraksts ir veikts autentiskā sešdesmitajos gados ražotā profesionālā studijas lampu lenšu magnetofonā "Studer C37", kas atradies Rīgas Ierakstu studijā Reformātu baznīcā, kur savus ierakstus veica mūzikas izdevniecība "Melodija".

  Ameriks norādīja, ka skaņu plate "Jazz suites: Reimagined!" ir kā sava veida turpinājums pagājušā gada pavasarī izdotajai platei "The Lost Latvian Radio studio sessions 1965/1966", jeb "Neizdotie Latvijas Radio studijas ieraksti 1965/1966", kurā apkopotas "Raimonda Paula Trio" sešdesmitajos gados ieskaņotās džeza svītas "Dienvidu akvareļi", "Iespaidi" un "Kalnu skices".

  Albuma ieraksts veikts 2021.gada janvārī, analogi, uz lentes, skaņu režisora Gustava Ērenpreisa vadībā, asistējot Augustīnam Dellem un Mārtiņam Krastiņam. Skaņu plates vāka dizainā izmantotas Oskara Upenieka fotogrāfijas, bet dizainu veidojis Edgars Ameriks.

  Jauno skaņu plati var iegādāties visos mūzikas veikalos kā arī izdevniecības "Jersika Records" mājaslapā vai "Bandcamp" platformā. Albums noklausāms arī populārākajās straumēšanas vietnēs.

  • Publicēta: 14.01.2022 12:44
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti