Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Izsludina likumu Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu atbalstam
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Izsludina likumu Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu atbalstam

  Rīga, 22.jūn., LETA. Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likumu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". 

  Likums tika izstrādāts, lai noteiktu Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu uzturēšanas, izmantošanas, apsaimniekošanas un finansēšanas kārtību un citus ar to saistītos jautājumus, kā arī uzvedības noteikumus attiecīgajās teritorijās.

  Likuma mērķis ir nodrošināt Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu kā Latvijas nacionālās neatkarības izcīnīšanas, valstiskās identitātes un nacionālās pašapziņas simbolu un Latvijas tautas svētvietu saglabāšanu un tām atbilstošas cieņas izrādīšanu.

  Likums aptver arī jautājumu par Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu kultūrvēsturisko vērtību, tostarp uzskaitot to saglabājamās vērtības.

  Jaunajā likumā iekļauti arī Brīvības pieminekļa, kā arī Rīgas Brāļu kapu teritorijās un aizsardzības zonās noteikti ierobežojumi. To vidū aizliegtas darbības, kas izraisa vai var izraisīt kultūrvēsturisko vērtību bojāšanu vai zaudēšanu.

  Tāpat aizliegta ielu tirdzniecība, ubagošana un ielu muzicēšana vai citu priekšnesumu sniegšana nolūkā gūt ienākumus, un par šo ierobežojumu pārkāpšanu piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 500 eiro.

  Pie noteiktajiem ierobežojumiem iekļauts arī aizliegums organizēt pasākumus vai veikt darbības, kas vērstas uz agresīvu konfrontāciju, un par šo ierobežojumu pārkāpumu paredzēts piemērot naudas sodu fiziskajām personām no 250 līdz 1000 eiro, bet juridiskajām personām - no 1000 līdz 2500 eiro.

  Tāpat likumā noteikts aizliegums uzstādīt vizuāli aktīvus vides dizaina objektus, kā arī izvietot vizuālo informāciju un reklāmu, kas pārveido vai ietekmē Brīvības pieminekļa vai Rīgas Brāļu kapu vizuālo fonu vai uztveramību, un par šo ierobežojumu pārkāpumu fiziskajām personām varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 500 eiro, bet juridiskajām personām - līdz 1400 eiro.

  Par klajas necieņas izrādīšanu pret Brīvības pieminekli vai Rīgas Brāļu kapiem fiziskajai personai piemēros naudas sodu no 1000 līdz 2000 eiro.

  Lai veicinātu institūciju sadarbību un lēmumu pieņemšanu attiecībā uz Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu saglabāšanu, aizsardzību un izmantošanu, likums nosaka Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu padomes izveidi, kuras sastāvs un nolikums būs jāapstiprina Ministru kabinetam. Tā būs sabiedriska konsultatīva institūcija, kuras sastāvu apstiprinās uz četriem gadiem.

  • Publicēta: 22.06.2020 12:29
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti