Ziņas

 • Piedaloties eirokomisāram Dombrovskim, notiks tiešsaistes diskusija par ES tirdzniecības politikas pārskatīšanu

  Rīga, 30.okt., LETA. Piedaloties Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietniekam un Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisāram Valdim Dombrovskim (JV), šodien no plkst.12 līdz 13 notiks EK pārstāvniecības Latvijā organizēta tiešsaistes diskusija par ES tirdzniecības politikas pārskatīšanu.

  Kā aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijā pārstāve Kristīne Liepiņa, lai risinātu ar koronavīrusa pandēmiju saistītos izaicinājumus un turpinātu darbu pie Eiropas ekonomikas atveseļošanas, ir sākta ES tirdzniecības politikas pārskatīšana.

  Diskusijā piedalīsies Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA), Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV), "SAF Tehnika" valdes priekšsēdētājs un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes loceklis Normunds Bergs.

  Liepiņa norādīja, ka tirdzniecības politikas pārskatīšanas mērķis ir novērtēt, kā tirdzniecības politika var veicināt ātru un ilgtspējīgu sociālekonomisko atveseļošanu, stiprinot konkurētspēju, kā arī noskaidrot, kā tirdzniecības politika var stiprināt Eiropas Savienības līderpozīcijas pasaulē.

  Dombrovskis uzsvēra, ka Eiropas tirdzniecības politikā jādara vairāk, lai tā palīdzētu tikt galā ar mūsu laika lielajiem izaicinājumiem, tāpēc pašlaik tiek veikta plaša tirdzniecības politikas pārskatīšanu.

  "Strādājot kopā ar ekspertiem un pilsonisko sabiedrību, nākšu klajā ar ceļvedi tirdzniecības politikai, kas atbildīs gan stratēģijai attiecībā uz ilgtspējīgu un digitālu atveseļošanos, gan mūsu vērtībām un ģeopolitiskajiem mērķiem. Ir jāaizstāvas gan pret negodīgu komercpraksi, gan jāpaver ietekmes iespējas globālā mērogā," norādīja EK priekšsēdētājas izpildvietnieks.

  Ikviens interesents varēs sekot līdzi diskusijai EK pārstāvniecības sociālā tīkla "Facebook" lapā, sekojot saitei "facebook.com/EiropasKomisija", kā arī tīmekļvietnē "esmaja.lv", tāpat diskusiju pārraidīs portāli "Lsm.lv" un "Tvnet.lv". Diskusija notiek latviešu valodā, taču būs pieejams arī tulkojums angļu valodā.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.