LETA IP
Iziet
Preses relīzes

Pabalsts daļējai apkures rēķinu apmaksai un malkas iegādei

2019.gada 10.oktobris.

Informāciju sagatavoja Kristiāna Lemberga, Ventspils pilsētas Sociālā dienesta Sabiedrisko attiecību speciāliste.

Sākoties apkures sezonai, aktuālāks kļuvis jautājums par trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju iespējām apmaksāt siltumenerģijas pakalpojumus. 

Ventspils pilsētas iedzīvotāji ar nelieliem ienākumiem arī jaunajā apkures sezonā, tāpat kā iepriekš varēs saņemt pašvaldības piešķirtos atvieglojumus siltumenerģijas patēriņa daļējai kompensēšanai un pabalstu kurināmā iegādei.

Pabalstu siltumenerģijas patēriņa daļējai kompensēšanai katru mēnesi var saņemt trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas), kā arī atsevišķi dzīvojoši vientuļi pensionāri un invalīdi, kuru ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 299.00 eiro mēnesī.

Pabalsts tiek aprēķināts, ņemot vērā dzīvokļa kompensējamo platību. Vienistabas dzīvoklī tā ir dzīvokļa kopējā platība, bet divu un vairāku istabu dzīvoklī, rēķinot 27 m2 uz pirmo personu un 15 m2 uz katru nākamo personu, nepārsniedzot dzīvokļa kopējo platību.

Pabalsta apmērs ir 55% no maksājuma summas mēnesī par siltumenerģijas patēriņu apkurei dzīvokļa kompensējamā platībā, izņemot trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes ar trīs līdz pieciem bērniem, kurām pabalsts noteikts 60% apmērā, un trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes ar sešiem un vairāk bērniem, kurām pabalsts noteikts 100% apmērā no maksājuma summas mēnesī. 

2019. gadā pabalsta siltumenerģijas patēriņa daļējai kompensēšanai nodrošināšanai paredzēti vairāk kā 203 tūkst. eiro. Pabalstu siltumenerģijas patēriņa daļējai kompensēšanai mājokļos ar centrālo apkuri pabalsta izmaksai šogad tiek nodrošināti 160 tūkst. eiro pašvaldības budžeta līdzekļu. Savukārt pabalstu kurināmā iegādei var saņemt vienu reizi gadā un šogad pabalsta kurināmā iegādei nodrošināšanai paredzēti – 43 tūkst. eiro. Pabalsta apmērs kurināmā iegādei ir 87 eiro gadā vienai mājsaimniecībai.

Saskaņā ar Ventspils domes pārvaldes struktūru, Ventspils pilsētas Sociālais dienests ir pašvaldības iestāde, kas darbojas atbilstoši sociālo jomu regulējošiem normatīvajiem aktiem un sniedz Ventspils pašvaldības iedzīvotājiem sociālo palīdzību, kā arī organizē un sniedz sociālos pakalpojumus.

Plašāku informāciju par sociālā atbalsta iespējām un citiem jaunumiem Ventspils pilsētas iedzīvotājiem iespējams saņemt Ventspils pilsētas Sociālajā dienestā, Raiņa ielā 10, tālr. 63601210 vai Ventspils pilsētas Sociālā dienesta Pārventas filiālē, Talsu ielā 39, tālr. 63663001, kā arī interneta mājas lapā https://www.ventspils.lv un sociālajā tīklā „Facebook”.

Papildu informācija: 

Kristiāna Lemberga

Ventspils pilsētas Sociālā dienesta 

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 63601254

e-pasts: kristiana.lemberga@ventspils.lv 

  • Publicēta: 10.10.2019 09:41
  • Preses relīze, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

Iesūtīt preses relīzi

PR service