Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Filmas "Dvēseļu putenis" veidotāji sākuši uzņemt Cēsu kauju ainas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Filmas "Dvēseļu putenis" veidotāji sākuši uzņemt Cēsu kauju ainas

  Rīga, 12.jūn., LETA. Kino pilsētā "Cinevilla" un Cēsu pils apkaimē turpmāko septiņu dienu laikā tiks uzņemtas filmas "Dvēseļu putenis" vēsturiskās Cēsu kauju ainas, aģentūru LETA informēja filmas veidotāju pārstāve Eva Šķēle.

  Cēsu apkaimē 1919.gadā jūnijā pie dzelzceļa tilta pāri Raunai latviešu kājnieku pulks ar igauņu karavīru papildspēku apturēja vācu uzbrukumu. Latvijas Neatkarības karā tas bija nozīmīgs pagrieziena punkts ar tālejošām sekām.

  "Izšķirošais mirklis, kas ļāva Latvijai izcīnīt neatkarību, notika tieši Cēsīs. Tā bija pirmā reize, kad cīnījāmies paši par savu zemi, neticēdami citu solījumiem. Tieši Cēsu zēnu, kuri bija 14 līdz 18 gadus jauni, ticība un ieguldījums radīja nepieciešamo grūdienu mūsu pašapziņai, kas ļāva divu nedēļu laikā atbrīvot Rīgu un rudenī to aizstāvēt pret Bermontu," pauda filmas režisors Dzintars Dreibergs.

  Savukārt VAS "Latvijas dzelzceļš" industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs norādīja, ka Latvijā augstākā dzelzceļa tilta iznīcināšana Pirmā un arī Otrā pasaules kara laikā bijusi visu Latvijai naidīgo armiju un grupējumu mērķis. Tomēr Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu laikā šo nozīmīgo infrastruktūras objektu nevienam nav izdevies nopietni sabojāt.

  Kā ziņots, filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde iecerēta 2019.gada 11.novembrī. Tās galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijas profesionāļi, tostarp, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts un Gatis Gāga, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, jaunais aktieris Jēkabs Reinis, Ieva Florence un citi.

  Projekta komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm - režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste Lolita Ritmanis, Gunita Groša, mākslinieks Juris Žukovskis, kostīmu māksliniece Sandra Sila, grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija "Kultfilma" u.c.

  Līdz šim jau uzņemti tādi nozīmīgi filmas kadri kā strēlnieku iesaukšana un treniņnometnes, bēgļu gaitas, "Slokas kauja" un "Ziemassvētku kaujas".

  • Publicēta: 12.06.2018 15:12
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti