Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Šovasar mūzikas pasākumus plāno apmeklēt 28% Latvijas iedzīvotāju
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Šovasar mūzikas pasākumus plāno apmeklēt 28% Latvijas iedzīvotāju

  Rīga, 6.jūl., LETA. Šovasar mūzikas pasākumus plāno apmeklēt 28% Latvijas iedzīvotāju, liecina Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) sociālā pētījuma "Mūzikas patēriņa indekss" dati.

  Aptaujājot ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem, tika noskaidrots, ka šogad 6% respondentu plāno doties uz "Positivus", 5% - uz "Summer Sound", 5% - uz Bauskas Kantrimūzikas festivālu, 4% - uz "Laba Daba", 3% - uz "Laima Rendez Vous" Jūrmala, bet vēl 3% - uz "Rīgas Ritmiem". Vēl 9% respondentu plāno apmeklēt citus festivālus vai koncertus, piemēram, Dziesmu un deju svētkus, "Bauska taste" vai Prāta Vētras koncertu.

  Lielākā daļa - 71% - iedzīvotāju norādījuši, ka šovasar neplāno apmeklēt festivālus/mūzikas pasākumus. Savukārt 1% aptaujāto nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

  "Iemesls tam, ka 71% neplāno apmeklēt mūzikas pasākumus, vadoties pēc pētījumā gūtajiem datiem, varētu būt piedāvātā repertuāra neatbilstība iedzīvotāju muzikālajai gaumei," norāda LaIPA izpilddirektore Liena Grīna. Proti, 59% respondentu norādījuši, ka izvēloties mūzikas pasākumu vai festivālu, lēmuma pieņemšanā lielu lomu spēlē piedāvātais repertuārs.

  "Tāpat arī savu lomu spēlē iedzīvotāju gatavība maksāt par mūzikas pasākumiem - 39% respondentu mūzikas pasākumu izvēlē  kā izšķirošu norādījuši biļetes cenu. 31 līdz 50 eiro, kas ir standarta koncerta cena, gatavi maksāt tikai ceturtdaļa iedzīvotāju," komentē Grīna.

  Pētījumu "LaIPA Mūzikas patēriņa indekss" ik ceturksni veido Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība, sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Kantar TNS" aptaujājot ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Tajā tiek pētīts Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņš, iedzīvotāju attieksme pret mūzikas izmantošanas tiesiskajiem aspektiem un mūzikas ietekme uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Pētījuma jautājumi ir sadalīti divās daļās - regulārie jautājumi, kas attiecas uz iedzīvotāju mūzikas patēriņu un viedokli par mūzikas radītāju tiesību ievērošanu, un mainīgā jautājumu daļa, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības attieksmi pret aktuālajiem notikumiem mūzikas nozarē.

  • Publicēta: 06.07.2018 13:46
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti