Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rīgas arhitektūras iepazīšanai izstrādāta lietotne "Arhiguide"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Rīgas arhitektūras iepazīšanai izstrādāta lietotne "Arhiguide"

  Rīga, 7.dec., LETA. Latvijas Arhitektu savienība izstrādājusi lietotni "Arhiguide", kurā ikviens pilsētas viesis un iedzīvotājs var iepazīt Rīgas arhitektūru, aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienība.

  "Arhiguide" ir Latvijas Arhitektu savienības izstrādāta mobilā aplikācija, kas sniedz interaktīvu, saistošu un interesantu informāciju par Rīgas ēku arhitektūru, vēsturi, pilsētvidi, notikumiem un personībām, paverot iespēju pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iepazīt dažādas ēkas, to arhitektus un arhitektūru, īpašas vietas, maršrutus, arhitektūras stilus un vēstures posmus.

  Lietotnē apskatāmo arhitektūras objektu aprakstu autors ir profesors Jānis Krastiņš un arhitektūras žurnālists Artis Zvirgzdiņš.

  Sadarbībā ar Latvijas Kino muzeju lietotnes saturu papildina arī Latvijas nozīmīgāko kinofilmu uzņemšanas vietu karte, kā arī ielu mākslas objekti no festivāla "Blank Canvas".

  Lietotnes saturs nemitīgi tiek papildināts, šobrīd, papildus lietotnē jau esošajai informācijai par aptuveni 400 Rīgā esošiem arhitektūras objektiem, pieejama informācija par Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktajiem, kā arī balvu ieguvušajiem objektiem. Aplikācijā pieejami gan objektu apraksti, gan to attēli.

  Jau tuvākajā nākotnē lietotne tiks papildināta ar saturu par jūgendstila arhitektūru Rīgā. Šobrīd notiek aktīva sadarbībā ar Rīgas jūgendstila centru, lai aplikācijā pievienotu izsmeļošu informāciju par aptuveni 100 Rīgā esošiem jūgendstila arhitektūras objektiem.

  Iniciatīvas autori un veidotāji ir Latvijas Arhitektu savienība, tā veidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu. Lietotni veidojusi digitālā aģentūra "Caballero" un to iespējams bez maksas lejupielādēt viedtālruņu lietotnēs "AppStore" ("iPhone") un "GooglePlay" ("Android"). Lietotne ir pieejama angļu un latviešu valodā. Aplikācijas interaktīvais saturs pieejams arī "web" versijā mājas lapā "www.arhiguide.com".

  • Publicēta: 07.12.2017 11:18
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti